XBMC Addons - en to pt translation catalogue (58 entries)

[ctx: #30001]
en: Enable fanart from themoviedb.org
pt: Activar fanart de themoviedb.org

[ctx: #30002]
en: Enable posters from themoviedb.org
pt: Activar posters de themoviedb.org

[ctx: #30003]
en: Enable posters from IMPAwards
pt: Activar posters de IMPAwards

[ctx: #30004]
en: Enable posters from MoviePosterDB
pt: Activar posters de MoviePosterDB

[ctx: #30005]
en: Get Trailers directly from YouTube
pt: Obter Trailers directamente de YouTube

[ctx: #30006]
en: Enable trailers from HD-Trailers.net
pt: Activar trailers de HD-Trailers.net

[ctx: #30008]
en:      Preferred Title Language from
pt: Idioma Preferido para Título de

[ctx: #30009]
en: Enable trailers from themoviedb.org
pt: Activar trailers a partir de themoviedb.org

[ctx: #30013]
en: Get Set (Collection) Name from themoviedb.org
pt: Obter Nome do Conjunto (Colecção) a partir de themoviedb.org

[ctx: #30014]
en: Get Plot from
pt: Obter Enredo de

[ctx: #30015]
en: Get Cast / Directors / Writers From
pt: Obter Elenco / Realizadores / Argumentistas de

[ctx: #30016]
en: Plot Sources
pt: Fontes de Enredo

[ctx: #30020]
en:      Preferred Plot Language
pt: Idioma Preferido para o Enredo

[ctx: #30021]
en: Get Ratings from
pt: Obter Classificações de

[ctx: #30022]
en: Get Genres From
pt: Obter Géneros de

[ctx: #30023]
en: Get Title From
pt: Obter Título de

[ctx: #30024]
en: Title Sources
pt: Fontes de Título

[ctx: #30025]
en: Cast & Credits Sources
pt: Fontes de Elenco e Créditos

[ctx: #30026]
en: Genres Sources
pt: Fontes de Géneros

[ctx: #30027]
en:      Preferred Title Language
pt: Idioma Preferido para Título

[ctx: #30028]
en: Trailer Sources
pt: Fontes de Trailer

[ctx: #30029]
en: Movie Collections
pt: Colecções de Filmes

[ctx: #30030]
en: Rating Sources
pt: Fontes de Classificações

[ctx: #30031]
en: Certification Settings
pt: Definições da Certificação

[ctx: #30032]
en: Get Certification From
pt: Obter Certificação de

[ctx: #30033]
en:      Preferred Certification Country
pt: País Preferido para Certificação

[ctx: #30034]
en:      Preferred Thumb Language
pt: Idioma Preferido para Miniatura

[ctx: #30035]
en: Certification Prefix
pt: Prefixo de Certificação

[ctx: #30036]
en: Enable posters from IMDb
pt: Activar posters do IMDb

[ctx: #30037]
en: Enable posters from trakt.tv
pt: Activar Posters do trakt.tv

[ctx: #30038]
en: Enable fanart from trakt.tv
pt: Activar fanart do trakt.tv

[ctx: #30039]
en: Enable trailers from trakt.tv
pt: Activar trailers do trakt.tv

[ctx: #30040]
en:      Genre Language
pt: Idioma dos Géneros

[ctx: #30041]
en:      Preferred Trailer Language
pt: Idioma Preferido para Trailer

[ctx: #30042]
en: Get Tagline From
pt: Obter Slogan De

[ctx: #30043]
en:      Preferred Tagline Language
pt: Idioma Preferido para Slogan

[ctx: #30044]
en: Get IMDb TOP250 Ranking
pt: Obter Classificação IMDb TOP250

[ctx: #30045]
en: Get Outline From
pt: Obter Resumo A Partir De

[ctx: #30046]
en:      Preferred Set (Collection) Name Language
pt:      Idioma Preferido para Nome do Conjunto

[ctx: #30047]
en: Poster Sources
pt: Origens dos Posters

[ctx: #30048]
en: Get Keywords and Save as Tags from
pt: Obter Palavras-chave e Guardar como Etiquetas de

[ctx: #30100]
en: Rating
pt: Classificação

[ctx: #30110]
en:      Rating Generated Using
pt: Classificação Gerada Utilizando

[ctx: #30115]
en:      Use the Score Aggregated from
pt: Utilizar a Pontuação Global de

[ctx: #30200]
en: Credits
pt: Créditos

[ctx: #30201]
en: Get Studio from
pt: Obter o Estúdio de

[ctx: #30202]
en: Get Country from
pt: Obter o País de

[ctx: #30300]
en: Search
pt: Procurar

[ctx: #30303]
en: Search Engine to Use
pt: Motor de Busca a Utilizar

[ctx: #30304]
en:      Secondary Search Language (In Addition to en-us)
pt: Idioma de Pesquisa Secundário (Para Além de en-us)

[ctx: #30305]
en:      Include All Movie Categories
pt: Incluir Todas as Categorias de Filmes

[ctx: #30306]
en: Warning:
pt: Aviso:

[ctx: #30307]
en: Enabling All Movie Categories will greatly reduce the search accuracy !!!
pt: Ao Activar Todas as Categorias de Filmes irá reduzir muito a precisão da procura !!!

[ctx: #30400]
en: Plot
pt: Enredo

[ctx: #30401]
en: Plot / Tagline / Outline
pt: Enredo / Slogan / Sinopse

[ctx: #30501]
en: Fanart Sources
pt: Fontes da Fanart

[ctx: #30502]
en: Enable posters from fanart.tv
pt: Permitir posters de fanart.tv

[ctx: #30503]
en: Enable fanart from fanart.tv
pt: Permitir fanart de fanart.tv
