XBMC Addons - en to sv translation catalogue (57 entries)

[ctx: #30001]
en: Enable fanart from themoviedb.org
sv: Aktivera fanart från themoviedb.org

[ctx: #30002]
en: Enable posters from themoviedb.org
sv: Aktivera posters från themoviedb.org

[ctx: #30003]
en: Enable posters from IMPAwards
sv: Aktivera posters från IMPAwards

[ctx: #30004]
en: Enable posters from MoviePosterDB
sv: Aktivera posters från MoviePosterDB

[ctx: #30005]
en: Get Trailers directly from YouTube
sv: Hämta trailers direkt från YouTube

[ctx: #30006]
en: Enable trailers from HD-Trailers.net
sv: Aktivera trailers från HD-Trailers.net

[ctx: #30008]
en:      Preferred Title Language from
sv:      Föredraget titelspråk från

[ctx: #30009]
en: Enable trailers from themoviedb.org
sv: Aktivera trailers från themoviedb.org

[ctx: #30013]
en: Get Set (Collection) Name from themoviedb.org
sv: Hämta samlingsnamn från themoviedb.org

[ctx: #30014]
en: Get Plot from
sv: Hämta handling från

[ctx: #30015]
en: Get Cast / Directors / Writers From
sv: Hämta rollsättning / regissörer / författare från

[ctx: #30016]
en: Plot Sources
sv: Handlingskällor

[ctx: #30020]
en:      Preferred Plot Language
sv:      Föredraget språk för handling

[ctx: #30021]
en: Get Ratings from
sv: Hämta betyg från

[ctx: #30022]
en: Get Genres From
sv: Hämta genrer från

[ctx: #30023]
en: Get Title From
sv: Hämta titlar från

[ctx: #30024]
en: Title Sources
sv: Titelkällor

[ctx: #30025]
en: Cast & Credits Sources
sv: Källa för rollsättning och medverkande

[ctx: #30026]
en: Genres Sources
sv: Genrekällor

[ctx: #30027]
en:      Preferred Title Language
sv:      Föredraget titelspråk

[ctx: #30028]
en: Trailer Sources
sv: Trailerkällor

[ctx: #30029]
en: Movie Collections
sv: Filmsamlingar

[ctx: #30030]
en: Rating Sources
sv: Betygskällor

[ctx: #30031]
en: Certification Settings
sv: Certifikatinställningar

[ctx: #30032]
en: Get Certification From
sv: Hämta certifikat från

[ctx: #30033]
en:      Preferred Certification Country
sv:      Föredraget certifikatland

[ctx: #30034]
en:      Preferred Thumb Language
sv:      Föredraget miniatyrspråk

[ctx: #30035]
en: Certification Prefix
sv: Prefix för certifikat

[ctx: #30036]
en: Enable posters from IMDb
sv: Aktivera posters från IMDb

[ctx: #30037]
en: Enable posters from trakt.tv
sv: Aktivera posters från trakt.tv

[ctx: #30038]
en: Enable fanart from trakt.tv
sv: Aktivera fanart från trakt.tv

[ctx: #30039]
en: Enable trailers from trakt.tv
sv: Aktivera trailers från trakt.tv

[ctx: #30040]
en:      Genre Language
sv:      Genrespråk

[ctx: #30041]
en:      Preferred Trailer Language
sv:      Föredraget trailerspråk

[ctx: #30042]
en: Get Tagline From
sv: Hämta slogan från

[ctx: #30043]
en:      Preferred Tagline Language
sv:      Föredraget språk för slogan

[ctx: #30044]
en: Get IMDb TOP250 Ranking
sv: Hämta IMDb Top250 rankning

[ctx: #30045]
en: Get Outline From
sv: Hämta sammanfattning från

[ctx: #30046]
en:      Preferred Set (Collection) Name Language
sv:      Föredraget språk på samlingsnamn

[ctx: #30047]
en: Poster Sources
sv: Posterkällor

[ctx: #30048]
en: Get Keywords and Save as Tags from
sv: Hämta nyckelord och spara som tagg från

[ctx: #30110]
en:      Rating Generated Using
sv:      Generera betyg från

[ctx: #30115]
en:      Use the Score Aggregated from
sv:      Betyg summerad från

[ctx: #30200]
en: Credits
sv: Medverkande

[ctx: #30201]
en: Get Studio from
sv: Hämta studio från

[ctx: #30202]
en: Get Country from
sv: Hämta land från

[ctx: #30300]
en: Search
sv: Sök

[ctx: #30303]
en: Search Engine to Use
sv: Sökmotor att använda

[ctx: #30304]
en:      Secondary Search Language (In Addition to en-us)
sv:      Sekundärt sökspråk (utöver en-us)

[ctx: #30305]
en:      Include All Movie Categories
sv: Inkludera alla filmkategorier

[ctx: #30306]
en: Warning:
sv: Varning:

[ctx: #30307]
en: Enabling All Movie Categories will greatly reduce the search accuracy !!!
sv: Aktivering av Alla filmer kategorin kommer att drastiskt reducera söknoggrannheten !!!

[ctx: #30400]
en: Plot
sv: Handling

[ctx: #30401]
en: Plot / Tagline / Outline
sv: Handling / Slogan / Sammanfattning

[ctx: #30501]
en: Fanart Sources
sv: Fanartkällor

[ctx: #30502]
en: Enable posters from fanart.tv
sv: Aktivera omslag från fanart.tv

[ctx: #30503]
en: Enable fanart from fanart.tv
sv: Aktivera omslag fanart från fanart.tv
