XBMC Addons - en to tr translation catalogue (37 entries)

[ctx: #30001]
en: Enable fanart from themoviedb.org
tr: themoviedb.org fanartlarını etkinleştir

[ctx: #30002]
en: Enable posters from themoviedb.org
tr: themoviedb.org posterlerini etkinleştir

[ctx: #30003]
en: Enable posters from IMPAwards
tr: IMPAwards posterlerini etkinleştir

[ctx: #30004]
en: Enable posters from MoviePosterDB
tr: MoviePosterDB posterlerini etkinleştir

[ctx: #30005]
en: Get Trailers directly from YouTube
tr: Fragmanları doğrudan YouTube'dan alın

[ctx: #30006]
en: Enable trailers from HD-Trailers.net
tr: HD-Trailers.net fragmanlarını etkinleştir

[ctx: #30008]
en:      Preferred Title Language from
tr: Tercih Edilen Başlık Dili

[ctx: #30009]
en: Enable trailers from themoviedb.org
tr: themoviedb.org fragmanlarını etkinleştir

[ctx: #30012]
en: Trailers
tr: Fragmanlar

[ctx: #30021]
en: Get Ratings from
tr: Değerlendirmeleri şuradan al

[ctx: #30022]
en: Get Genres From
tr: Tarzı Şuradan Al

[ctx: #30023]
en: Get Title From
tr: Başlığı Şuradan Al

[ctx: #30024]
en: Title Sources
tr: Başlık Kaynağı

[ctx: #30027]
en:      Preferred Title Language
tr: Tercih Edilen Başlık Dili

[ctx: #30028]
en: Trailer Sources
tr: Fragman Kaynakları

[ctx: #30029]
en: Movie Collections
tr: Film Koleksiyonları

[ctx: #30030]
en: Rating Sources
tr: Derecelendirme Kaynakları

[ctx: #30031]
en: Certification Settings
tr: Sertifika Ayarları

[ctx: #30032]
en: Get Certification From
tr: Sertifikaları Şuradan Al

[ctx: #30033]
en:      Preferred Certification Country
tr: Tercih Edilen Sertifika Ülkesi

[ctx: #30034]
en:      Preferred Thumb Language
tr: Tercih Edilen Küçük Resim Dili

[ctx: #30035]
en: Certification Prefix
tr: Sertifika Öneki

[ctx: #30036]
en: Enable posters from IMDb
tr: IMDb posterlerini etkinleştir

[ctx: #30037]
en: Enable posters from trakt.tv
tr: trakt.tv posterlerini etkinleştir

[ctx: #30038]
en: Enable fanart from trakt.tv
tr: trakt.tv fanart'ını etkinleştir

[ctx: #30039]
en: Enable trailers from trakt.tv
tr: trakt.tv fragmanlarını etkinleştir

[ctx: #30040]
en:      Genre Language
tr: Tarz Dili

[ctx: #30041]
en:      Preferred Trailer Language
tr: Tercih Edilen Fragman Dili

[ctx: #30047]
en: Poster Sources
tr: Poster Kaynakları

[ctx: #30100]
en: Rating
tr: Derecelendirme

[ctx: #30200]
en: Credits
tr: Jenerik

[ctx: #30300]
en: Search
tr: Ara

[ctx: #30303]
en: Search Engine to Use
tr: Kullanılacak Arama Motoru

[ctx: #30304]
en:      Secondary Search Language (In Addition to en-us)
tr: İkincil Arama Dili (en-us'in yanı sıra)

[ctx: #30306]
en: Warning:
tr: Uyarı:

[ctx: #30400]
en: Plot
tr: İçerik

[ctx: #30501]
en: Fanart Sources
tr: Fanart Kaynakları
