Kodi Addons - en to de_DE translation catalogue (24 entries)

[ctx: #30100]
en: Editorials Recommendations
de_DE: Tipps der Redaktion

[ctx: #30101]
en: Top Stations
de_DE: Top Sender

[ctx: #30102]
en: Browse by genre
de_DE: Nach Musikrichtung

[ctx: #30103]
en: Browse by topic
de_DE: Nach Thema

[ctx: #30104]
en: Browse by country
de_DE: Nach Land

[ctx: #30105]
en: Browse by city
de_DE: Nach Stadt

[ctx: #30106]
en: Browse by language
de_DE: Nach Sprache

[ctx: #30107]
en: Local Stations
de_DE: Sender in Ihrer Nähe

[ctx: #30108]
en: My Stations
de_DE: Meine Sender

[ctx: #30200]
en: Search for station
de_DE: Nach Sender suchen

[ctx: #30300]
en: Language
de_DE: Sprache

[ctx: #30301]
en: English
de_DE: Englisch

[ctx: #30302]
en: German
de_DE: Deutsch

[ctx: #30303]
en: French
de_DE: Französisch

[ctx: #30310]
en: Force ViewMode to Thumbnail
de_DE: ViewMode 'Thumbnail' erzwingen

[ctx: #30400]
en: Add to 'My Stations'
de_DE: Zu 'Meine Sender' hinzufügen

[ctx: #30401]
en: Remove from 'My Stations'
de_DE: Von 'Meine Sender' entfernen

[ctx: #30402]
en: Edit custom Station
de_DE: Sender editieren

[ctx: #30500]
en: Please enter %s
de_DE: Bitte %s angeben

[ctx: #30501]
en: title
de_DE: Titel

[ctx: #30502]
en: thumbnail url or path
de_DE: Thumbnail url oder Pfad

[ctx: #30503]
en: stream url
de_DE: Stream url

[ctx: #30504]
en: Add custom Station...
de_DE: Neuen Sender anlegen...

[ctx: #30600]
en: Network Error
de_DE: Netzwerk Fehler
