Kodi Addons - en to id_ID translation catalogue (24 entries)

[ctx: #30100]
en: Editorials Recommendations
id_ID: Rekomendasi Editor

[ctx: #30101]
en: Top Stations
id_ID: Stasiun Teratas

[ctx: #30102]
en: Browse by genre
id_ID: Jelajahi menurut tema

[ctx: #30103]
en: Browse by topic
id_ID: Jelajahi menurut topik

[ctx: #30104]
en: Browse by country
id_ID: Jelajahi menurut negara

[ctx: #30105]
en: Browse by city
id_ID: Jelajahi menurut kota

[ctx: #30106]
en: Browse by language
id_ID: Jelajahi menurut bahasa

[ctx: #30107]
en: Local Stations
id_ID: Stasiun Lokal

[ctx: #30108]
en: My Stations
id_ID: Stasiun Saya

[ctx: #30200]
en: Search for station
id_ID: Cari stasiun

[ctx: #30300]
en: Language
id_ID: Bahasa

[ctx: #30301]
en: English
id_ID: Inggris

[ctx: #30302]
en: German
id_ID: Jerman

[ctx: #30303]
en: French
id_ID: Perancis

[ctx: #30310]
en: Force ViewMode to Thumbnail
id_ID: Paksakan ViewMode ke Gambar Kecil

[ctx: #30400]
en: Add to 'My Stations'
id_ID: Tambahkan ke 'Stasiun Saya'

[ctx: #30401]
en: Remove from 'My Stations'
id_ID: Hapus dari 'Stasiun Saya'

[ctx: #30402]
en: Edit custom Station
id_ID: Edit Stasiun Lain

[ctx: #30500]
en: Please enter %s
id_ID: Silakan masukkan %s

[ctx: #30501]
en: title
id_ID: judul

[ctx: #30502]
en: thumbnail url or path
id_ID: lokasi atau url gambar kecil

[ctx: #30503]
en: stream url
id_ID: url stream

[ctx: #30504]
en: Add custom Station...
id_ID: Tambah Stasiun Lain...

[ctx: #30600]
en: Network Error
id_ID: Kesalahan Jaringan
