plugin.video.netflix - en to tr_tr translation catalogue (232 entries)

[ctx: Addon Description]
en: Netflix VOD Services Add-on
tr_tr: Netflix VOD Hizmetleri Eklentisi

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Some parts of this add-on may not be legal in your country of residence - please check with your local laws before installing.
tr_tr: Bu eklentinin bazı bölümleri ikamet ettiğiniz ülkede yasal olmayabilir - lütfen yüklemeden önce yerel yasalarınıza bakın.

[ctx: #30001]
en: Recommendations
tr_tr: Önerilenler

[ctx: #30002]
en: Enter PIN to watch restricted content
tr_tr: Kısıtlanmış içeriği izlemek için PIN kodunu girin

[ctx: #30003]
en: Search term
tr_tr: Arama terimi

[ctx: #30004]
en: Password
tr_tr: Şifre

[ctx: #30005]
en: E-mail
tr_tr: E-posta

[ctx: #30006]
en: Enter PIN to access this profile
tr_tr: Bu profile erişmek için PIN kodunu girin

[ctx: #30007]
en: Parental Control PIN (4 digits)
tr_tr: Ebeveyn Kontrolü PIN kodu (4 basamaklı)

[ctx: #30008]
en: Login failed
tr_tr: Giriş başarısız

[ctx: #30009]
en: Please check your e-mail and password
tr_tr: Lütfen e-postanızı ve şifrenizi kontrol edin

[ctx: #30010]
en: Lists of all kinds
tr_tr: Her türlü liste

[ctx: #30011]
en: Search
tr_tr: Ara

[ctx: #30013]
en: No matches found
tr_tr: Hiçbir sonuç bulunamadı

[ctx: #30014]
en: Account
tr_tr: Hesap

[ctx: #30015]
en: Other options
tr_tr: Diğer seçenekler

[ctx: #30017]
en: Logout
tr_tr: Çıkış yap

[ctx: #30018]
en: Export to library
tr_tr: Kitaplığa aktar

[ctx: #30019]
en: Rate on Netflix
tr_tr: Netflix'te Derecelendir

[ctx: #30020]
en: Remove from 'My list'
tr_tr: 'Listem'den kaldır

[ctx: #30021]
en: Add to 'My list'
tr_tr: 'Listem'e ekle

[ctx: #30022]
en: (between 0 & 10)
tr_tr: (0 ile 10 arasında)

[ctx: #30023]
en: Expert
tr_tr: Uzman

[ctx: #30024]
en: SSL verification
tr_tr: SSL doğrulaması

[ctx: #30025]
en: Library
tr_tr: Kitaplık

[ctx: #30026]
en: Enable custom library folder
tr_tr: Özel kitaplık klasörünü etkinleştir

[ctx: #30027]
en: Custom library path
tr_tr: Özel kitaplık yolu

[ctx: #30028]
en: Playback error
tr_tr: Oynatma hatası

[ctx: #30030]
en: Remove from library
tr_tr: Kitaplıktan kaldır

[ctx: #30031]
en: General
tr_tr: Genel

[ctx: #30033]
en: Enable Dolby Digital Plus (DDPlus HQ and Atmos on Premium)
tr_tr: Dolby Digital Plus'ı etkinleştir (Premium'da DDPlus HQ ve Atmos)

[ctx: #30034]
en: Manual ESN
tr_tr: Elle ESN gir

[ctx: #30035]
en: InputStream Adaptive settings...
tr_tr: InputStream Adaptive ayarları...

[ctx: #30037]
en: Views
tr_tr: Görünümler

[ctx: #30038]
en: Enable custom views
tr_tr: Özel görünümleri etkinleştir

[ctx: #30039]
en: View for folders
tr_tr: Klasörler için görünüm

[ctx: #30040]
en: View for movies
tr_tr: Filmler için görünüm

[ctx: #30041]
en: View for shows
tr_tr: TV Programları için görünüm

[ctx: #30042]
en: View for seasons
tr_tr: Sezonlar için görünüm

[ctx: #30043]
en: View for episodes
tr_tr: Bölümler için görünüm

[ctx: #30044]
en: View for profiles
tr_tr: Profiller için görünüm

[ctx: #30045]
en: Thumb rating removed|You rated a thumb down|You rated a thumb up
tr_tr: Başparmak oyu kaldırıldı|Başparmak aşağı oyu verdiniz|Başparmak yukarı oyu verdiniz

[ctx: #30046]
en: There is a problem with InputStream Adaptive add-on or the Widevine library. May be missing or not enabled, the operation will be cancelled.
tr_tr: InputStream Adaptive eklentisi veya Widevine kitaplığı ile ilgili bir sorun var. Eksik veya etkinleştirilmemiş olabilir, işlem iptal edilecektir.

[ctx: #30048]
en: Exported
tr_tr: Dışa aktarılan

[ctx: #30049]
en: Library
tr_tr: Kitaplık

[ctx: #30050]
en: Select a profile to play the videos
tr_tr: Videoları oynatmak için bir profil seç

[ctx: #30051]
en: Ask to select a profile before the playback
tr_tr: Oynatmadan önce bir profil seçmeyi iste

[ctx: #30054]
en: Profile auto-selection
tr_tr: Otomatik profil seçimi

[ctx: #30055]
en: Remove auto-selection of profile
tr_tr: Profilin otomatik-seçimini kaldır

[ctx: #30056]
en: Set for auto-selection
tr_tr: Otomatik seçim için ayarla

[ctx: #30057]
en: To set the profile, in the list of profiles open the context menu
tr_tr: Profili ayarlamak için, profiller listesinde içerik menüsünü açın

[ctx: #30058]
en: The profile {} has been set for auto-selection
tr_tr: {} profili otomatik seçim için ayarlandı

[ctx: #30060]
en: Enable HEVC profiles (4k for Android/HDR/DolbyVision)
tr_tr: HEVC profillerini etkinleştir (Android / HDR / DolbyVision için 4k)

[ctx: #30061]
en: Update inside library
tr_tr: Kitaplık içi güncelleme

[ctx: #30062]
en: Parental controls
tr_tr: Ebeveyn denetimleri

[ctx: #30064]
en: Perform auto-update
tr_tr: Otomatik güncelleme gerçekleştir

[ctx: #30065]
en: Auto-update for tv shows seasons and episodes
tr_tr: TV Programlarının sezonlarını ve bölümlerini otomatik güncelleme

[ctx: #30066]
en: Debug logging level
tr_tr: Hata ayıklama günlük kaydı düzeyi

[ctx: #30067]
en: daily
tr_tr: günlük

[ctx: #30068]
en: every other day
tr_tr: iki günde bir

[ctx: #30069]
en: every 5 days
tr_tr: 5 günde bir

[ctx: #30070]
en: weekly
tr_tr: haftalık

[ctx: #30071]
en: Time of Day
tr_tr: Gün İçinde

[ctx: #30072]
en: Only start after 5 minutes of idle
tr_tr: Yalnızca 5 dakikalık gecikmeden sonra başlat

[ctx: #30073]
en: Always show codec information during video playback
tr_tr: Video oynatımı sırasında codec bilgilerini her zaman göster

[ctx: #30074]
en: View for exported
tr_tr: Dışa aktarılanlar için görünüm

[ctx: #30075]
en: Ask to skip intro and recap
tr_tr: Tanıtımı ve özeti atlamayı sor

[ctx: #30076]
en: Skip intro
tr_tr: Tanıtımı atla

[ctx: #30077]
en: Skip recap
tr_tr: Özeti geç

[ctx: #30078]
en: Playback
tr_tr: Oynatıcı

[ctx: #30079]
en: Skip automatically
tr_tr: Otomatik atla

[ctx: #30080]
en: Pause when skipping
tr_tr: Atlarken duraklat

[ctx: #30081]
en: Force HDCP 2.2 video streams
tr_tr: HDCP 2.2 video akışlarını zorla

[ctx: #30082]
en: Remember audio / subtitle preferences
tr_tr: Ses / altyazı tercihlerini hatırla

[ctx: #30083]
en: Save bookmarks for library items / mark as watched
tr_tr: Kütüphane öğeleri için yer imlerini kaydet / izlendiğinde işaretle

[ctx: #30084]
en: Cache objects TTL (minutes)
tr_tr: Önbellek öğesi yaşam-süresi (dakika)

[ctx: #30085]
en: Cache metadata TTL (days)
tr_tr: Metaveri için önbellek öğesi yaşam-süresi (gün)

[ctx: #30086]
en: Cache objects 'My list' TTL (minutes)
tr_tr: Listem için önbellek öğesi yaşam-süresi (dakika)

[ctx: #30087]
en: Contains {} and more...
tr_tr: {} ve daha fazlasını içerir...

[ctx: #30088]
en: Browse related content
tr_tr: İlgili içeriğe göz atın

[ctx: #30089]
en: Browse subgenres
tr_tr: Alt türlere göz atın

[ctx: #30090]
en: Browse through related video lists and discover more content.
tr_tr: İlgili video listelerine göz atın ve daha fazla içerik keşfedin.

[ctx: #30091]
en: Browse and manage contents that were exported to the Kodi library.
tr_tr: Kodi kütüphanesine aktarılan içeriklere göz atın ve bunları yönetin.

[ctx: #30092]
en: Search for content and easily find what you want to watch.
tr_tr: İçerik arayın ve izlemek istediklerinizi kolayca bulun.

[ctx: #30093]
en: Browse content by genre and easily discover related content.
tr_tr: İçeriğe türe göre göz atın ve ilgili içeriği kolayca keşfedin.

[ctx: #30094]
en: Browse recommendations and pick up on something new you might like.
tr_tr: Önerilere göz atın ve hoşunuza gidebilecek yeni bir şey edinin.

[ctx: #30095]
en: All TV Shows
tr_tr: Tüm TV Programları

[ctx: #30096]
en: All Movies
tr_tr: Tüm Filmler

[ctx: #30097]
en: Main Menu
tr_tr: Ana Menü

[ctx: #30098]
en: Enable HDR profiles
tr_tr: HDR profillerini ektinleştir

[ctx: #30099]
en: Enable DolbyVision profiles
tr_tr: DolbyVision profillerini etkinleştir

[ctx: #30100]
en: Results for '{}'
tr_tr: '{}' için sonuçlar

[ctx: #30101]
en: Netflix returned an unknown error.
tr_tr: Netflix bilinmeyen bir hata döndürdü.

[ctx: #30102]
en: Netflix returned the following error:
tr_tr: Netflix aşağıdaki hatayı döndürdü:

[ctx: #30103]
en: Error details have been written to the Kodi log file. If the error message does not provide guidance on how to resolve the issue or you continue to receive this error, please report it on GitHub by following the Readme instructions.
tr_tr: Hata ayrıntıları Kodi günlük dosyasına yazılmıştır. Hata mesajı sorunun nasıl çözüleceğine dair rehberlik sağlamazsa veya bu hatayı almaya devam ediyorsanız, lütfen Readme talimatlarını izleyerek GitHub üzerinden bildirin.

[ctx: #30104]
en: The add-on encountered the following error:
tr_tr: Eklenti şu hatayla karşılaştı:

[ctx: #30105]
en: Netflix Add-on Error
tr_tr: Netflix Eklentisi Hatası

[ctx: #30106]
en: Invalid PIN
tr_tr: Geçersiz PIN

[ctx: #30107]
en: PIN protection is off.
tr_tr: PIN koruması kapalı.

[ctx: #30108]
en: All content is protected by PIN.
tr_tr: Tüm içerik PIN ile korunmaktadır.

[ctx: #30109]
en: Login successful
tr_tr: Giriş başarılı

[ctx: #30110]
en: Background services started
tr_tr: Arka plan hizmetleri başladı

[ctx: #30111]
en: There is no contents
tr_tr: İçerik yok

[ctx: #30112]
en: You need to be logged in to use Netflix
tr_tr: Netflix'i kullanabilmek için giriş yapmalısınız

[ctx: #30113]
en: Logout successful
tr_tr: Çıkış başarılı

[ctx: #30114]
en: Keep My List and Kodi Library in sync
tr_tr: Listemi ve Kodi Kitaplığını senkronize halde tut

[ctx: #30115]
en: Content Profiles
tr_tr: İçerik Profilleri

[ctx: #30116]
en: Advanced Add-on Configuration
tr_tr: Gelişmiş Eklenti Yapılandırması

[ctx: #30117]
en: Cache
tr_tr: Önbellek

[ctx: #30118]
en: API operation failed: {}
tr_tr: API işlemi başarısız oldu: {}

[ctx: #30119]
en: My List operation successful
tr_tr: Listem işlemi başarılı

[ctx: #30120]
en: Cannot automatically remove a season from Kodi library, please do it manually
tr_tr: Bir sezon Kodi kitaplığından otomatik olarak kaldırılamıyor, lütfen manuel olarak yapın

[ctx: #30121]
en: Perform full sync now
tr_tr: Şimdi tam senkronizasyon gerçekleştir

[ctx: #30122]
en: Sync My List to Kodi library
tr_tr: Listemi Kodi kitaplığı ile senkronize et

[ctx: #30123]
en: Do you really want to proceed?
    This will delete all previously exported items and export all items from My List for the currently active profile.
    This operation may take some time...
tr_tr: Gerçekten devam etmek istiyor musunuz?
    Bu, daha önce dışa aktarılan tüm öğeleri silecek ve o anda etkin olan profil için Listem'deki tüm öğeleri dışa aktaracak.
    Bu işlem biraz zaman alabilir...

[ctx: #30124]
en: Do you want to remove this item from the library?
tr_tr: Bu öğeyi gerçekten kaldırmak istiyor musunuz?

[ctx: #30125]
en: Delete library contents
tr_tr: Kitaplığı temizle

[ctx: #30126]
en: Do you really want to purge your library?
    All exported items will be deleted.
tr_tr: Kitaplığınızı gerçekten temizlemek istiyor musunuz?
    Tüm dışa aktarılan öğeler silinecek.

[ctx: #30127]
en: Awarded rating of {}
tr_tr: Verilen derecelendirme {}

[ctx: #30128]
en: Select a profile
tr_tr: Bir profil seçin

[ctx: #30129]
en: Enable Up Next integration
tr_tr: Sonraki entegrasyonunu etkinleştir

[ctx: #30130]
en: Show notification instead of modal dialog for errors
tr_tr: Hatalar için kalıcı iletişim kutusu yerine bildirim göster

[ctx: #30131]
en: Check the logfile for detailed information
tr_tr: Ayrıntılı bilgi için günlük dosyasına bakın

[ctx: #30132]
en: Clear in-memory cache
tr_tr: Bellek içindeki önbelleği temizle

[ctx: #30133]
en: Clear in-memory and on-disk cache
tr_tr: Bellek içindeki ve disk üzerindeki önbelleği temizle

[ctx: #30134]
en: Enable execution timing
tr_tr: Yürütme zamanlamasını etkinleştir

[ctx: #30135]
en: Cache cleared
tr_tr: Önbellek temizlendi

[ctx: #30136]
en: Enable 1080p Unlock (not recommended for Android)
tr_tr: 1080p Kilidini Açmayı Etkinleştir (Android için önerilmez)

[ctx: #30137]
en: Enable VP9 profiles (disable if it causes artifacts)
tr_tr: VP9 profillerini etkinleştir (yapay nesnelere neden oluyorsa devre dışı bırak)

[ctx: #30138]
en: The background services may not yet be available if you just started Kodi/the add-on. In this case, try again in a moment.
tr_tr: Kodi/Eklenti'yi yeni başlattıysanız, arka plan hizmetleri henüz kullanılamayabilir. Bu durumda, biraz sonra tekrar deneyin.

[ctx: #30139]
en: Enable IPC over HTTP (use when Addon Signals timeout messages appear)
tr_tr: HTTP üzerinden IPC'yi etkinleştir (Eklenti Sinyalleri zaman aşımı mesajları görüntülendiğinde kullanın)

[ctx: #30140]
en: Migrate Library to new format
tr_tr: Kitaplığı yeni formata geçir

[ctx: #30141]
en: Disable startup notification
tr_tr: Başlangıç ​​bildirimini devre dışı bırak

[ctx: #30142]
en: Custom
tr_tr: Özel

[ctx: #30143]
en: Custom view ID
tr_tr: Özel görünüm kimliği

[ctx: #30144]
en: Disable WebVTT subtitle support
tr_tr: WebVTT altyazı desteğini devre dışı bırak

[ctx: #30145]
en: Recently added
tr_tr: Son eklenen

[ctx: #30146]
en: Discover the latest content added.
tr_tr: Son eklenen içeriği keşfedin.

[ctx: #30147]
en: Next page >>
tr_tr: Sonraki sayfa >>

[ctx: #30148]
en: << Previous page
tr_tr: << Önceki sayfa

[ctx: #30149]
en: Sort results by
tr_tr: Sonuçları sırala

[ctx: #30150]
en: Alphabetical order (A-Z)
tr_tr: Alfabetik sıralama (A-Z)

[ctx: #30151]
en: Alphabetical order (Z-A)
tr_tr: Alfabetik sıralama (Z-A)

[ctx: #30152]
en: Suggestions for you
tr_tr: Senin için öneriler

[ctx: #30153]
en: Year released
tr_tr: Çıkış yılı

[ctx: #30154]
en: Netflix configuration wizard
tr_tr: Netflix yapılandırma sihirbazı

[ctx: #30155]
en: Do you have a Netflix Premium account?
tr_tr: Netflix Premium hesabınız var mı?

[ctx: #30157]
en: The configuration has been completed
tr_tr: Yapılandırma tamamlandı

[ctx: #30158]
en: Run add-on configuration wizard
tr_tr: Eklenti yapılandırma sihirbazını çalıştır

[ctx: #30159]
en: View for main menu
tr_tr: Ana menü için görünüm

[ctx: #30160]
en: View for search
tr_tr: Arama için görünüm

[ctx: #30161]
en: View for exported
tr_tr: Dışa aktarılan için görünüm

[ctx: #30162]
en: Last used
tr_tr: Son kullanılan

[ctx: #30163]
en: Audio description
tr_tr: Sesli betimleme

[ctx: #30164]
en: Browse contents with audio description.
tr_tr: Sesli betimlemeli içeriklere göz atın.

[ctx: #30165]
en: View for my list
tr_tr: Listem için görünüm

[ctx: #30166]
en: Main menu items
tr_tr: Ana menü öğeleri

[ctx: #30167]
en: My list
tr_tr: Listem

[ctx: #30168]
en: Continue watching
tr_tr: İzlemeye devam et

[ctx: #30169]
en: Top picks
tr_tr: En iyi seçimler

[ctx: #30170]
en: New releases
tr_tr: Yeni çıkanlar

[ctx: #30171]
en: Trending now
tr_tr: Gündemdekiler

[ctx: #30172]
en: Popular on Netflix
tr_tr: Netflix'te Popüler

[ctx: #30173]
en: Netflix Originals
tr_tr: Netflix Orijinalleri

[ctx: #30174]
en: Tv Show genres
tr_tr: TV Programı türleri

[ctx: #30175]
en: Movie genres
tr_tr: Film türleri

[ctx: #30176]
en: Enable STRM resume workaround
tr_tr: STRM devam etme çözümünü etkinleştir

[ctx: #30177]
en: Ask to resume the video
tr_tr: Video'ya devam etmeyi iste

[ctx: #30178]
en: Open Up Next add-on settings
tr_tr: Up Next eklenti ayarlarını aç

[ctx: #30179]
en: Show trailers & more
tr_tr: Fragmanlar & daha fazlasını göster

[ctx: #30180]
en: There has been a problem with login, it is possible that your account has not been confirmed or renewed.
tr_tr: Giriş ile ilgili bir sorun oluştu, hesabınızın onaylanmamış veya yenilenmemiş olması mümkündür.

[ctx: #30181]
en: Disable subtitles if there are no forced subtitles streams (Works only if Kodi Player is set to 'Only forced' subtitles)
tr_tr: Zorunlu altyazı akışı yoksa altyazıları devre dışı bırak (Sadece Kodi Yürütücü 'Yalnızca zorunlu' altyazı olarak ayarlanmışsa çalışır)

[ctx: #30182]
en: Export NFO files
tr_tr: NFO dosyalarını dışa aktar

[ctx: #30183]
en: Do you want to export NFO files for the {}?
tr_tr: {} için NFO dosyalarını dışa aktarmak istiyor musunuz?

[ctx: #30184]
en: NFO Files
tr_tr: NFO Dosyaları

[ctx: #30185]
en: Enable NFO files export
tr_tr: NFO dosyalarını dışa aktarmayı etkinleştir

[ctx: #30186]
en: For Movies
tr_tr: Filmler için

[ctx: #30187]
en: For TV Show
tr_tr: TV Programları için

[ctx: #30188]
en: Ask
tr_tr: Sor

[ctx: #30189]
en: movie
tr_tr: film

[ctx: #30190]
en: TV show
tr_tr: TV programı

[ctx: #30191]
en: Do you want to export NFO files for the {} added to 'My List'?
tr_tr: 'Listem'e eklenen {} için NFO dosyalarını dışa aktarmak istiyor musunuz?

[ctx: #30192]
en: 
    These files are used by the provider information scrapers to integrate movies and tv shows info, useful with bonus episodes or director's cut
tr_tr: 
    Bu dosyalar, bonus bölümleri veya yönetmenin kesimi gibi yararlı olan, filmler ve tv programları bilgilerini entegre etmek için scraper bilgi sağlayıcıları tarafından kullanır

[ctx: #30193]
en: Include all information in NFO files (use only with 'Local Information' scraper)
tr_tr: Tüm bilgileri NFO dosyalarına dahil et (yalnızca 'Yerel Bilgiler' kazıyıcı ile kullanın)

[ctx: #30194]
en: Limit video stream resolution to
tr_tr: Video akışı çözünürlüğünü

[ctx: #30195]
en: Export new episodes
tr_tr: Yeni bölümleri dışa aktar

[ctx: #30196]
en: Exclude from auto update
tr_tr: Otomatik güncellemeden hariç tut

[ctx: #30197]
en: Include in auto update
tr_tr: Otomatik güncellemeye dahil et

[ctx: #30198]
en: Exporting new episodes
tr_tr: Yeni bölümleri dışa aktar

[ctx: #30199]
en: Shared library (Kodi MySQL server is required)
tr_tr: Paylaşılan kitaplık (Kodi MySQL sunucusu gerekli)

[ctx: #30200]
en: Use MySQL shared library database
tr_tr: MySQL paylaşılan kitaplık veritabanını kullan

[ctx: #30201]
en: Username
tr_tr: Kullanıcı Adı

[ctx: #30202]
en: Connection to the MySQL database was successful
tr_tr: MySQL veritabanına bağlantı başarılı

[ctx: #30203]
en: Host IP
tr_tr: Ana Makine IP'si

[ctx: #30204]
en: Port
tr_tr: Bağlantı Noktası

[ctx: #30205]
en: Test database connection
tr_tr: Veritabanı bağlantısını test et

[ctx: #30206]
en: ERROR: The MySQL database is not reachable - the local database will be used
tr_tr: HATA: MySQL veritabanına erişilemiyor - yerel veritabanı kullanılacak

[ctx: #30207]
en: Set this device as main auto-updates manager
tr_tr: Bu cihazı ana otomatik güncelleme yöneticisi olarak ayarla

[ctx: #30208]
en: Check if this device is the main auto-update manager
tr_tr: Bu cihazın ana otomatik güncelleme yöneticisi olup olmadığını kontrol et

[ctx: #30209]
en: This device now handles the auto-updates of shared-library
tr_tr: Bu cihaz artık paylaşılan kitaplığın otomatik güncellemelerini yönetiyor

[ctx: #30210]
en: This device handles the auto-updates of shared-library
tr_tr: Bu cihaz paylaşılan kitaplığın otomatik güncellemelerini yönetir

[ctx: #30211]
en: Another device handles the auto-updates of shared-library
tr_tr: Başka bir cihaz paylaşılan kitaplığın otomatik güncellemelerini yönetir

[ctx: #30212]
en: There is no device that handles the auto-updates of shared-library
tr_tr: Paylaşılan kitaplığın otomatik güncellemelerini işleyen bir cihaz yok

[ctx: #30213]
en: InputStream Helper settings...
tr_tr: InputStream Helper ayarları...

[ctx: #30214]
en: Force refresh
tr_tr: Zorla yenile

[ctx: #30215]
en: Color of the titles included in My list
tr_tr: Listeme dahil edilen başlıkları bir renkle vurgula

[ctx: #30216]
en: Show ESN in use
tr_tr: Kullanılan ESN'yi göster

[ctx: #30217]
en: Reset ESN
tr_tr: ESN'yi sıfırla

[ctx: #30218]
en: Are you sure you want to reset the ESN?
    If you confirm, wait until you receive the login message.
tr_tr: ESN'yi sıfırlamak istediğinizden emin misiniz?
    Onaylanırsanız, giriş mesajını alana kadar bekleyin.

[ctx: #30219]
en: Disable notification for synchronization completed
tr_tr: Senkronizasyon tamamlandı için bildirimi devre dışı bırak

[ctx: #30220]
en: The Kodi library has been updated
tr_tr: Kodi kitaplığı güncellendi

[ctx: #30221]
en: Owner account
tr_tr: Sahip hesabı

[ctx: #30222]
en: Kid account
tr_tr: Çocuk hesabı

[ctx: #30223]
en: Synchronization now uses 'My List' of profile {}
tr_tr: Senkronizasyon artık {} profilinin 'Listem''ini kullanıyor

[ctx: #30224]
en: Auto update mode
tr_tr: Otomatik güncelleme modu

[ctx: #30225]
en: Manual
tr_tr: Elle

[ctx: #30226]
en: Scheduled
tr_tr: Tarifeli

[ctx: #30227]
en: Synchronize Kodi library with My List
tr_tr: Kodi kitaplığını Listem ile senkronize et

[ctx: #30228]
en: Use 'My list' of the current profile
tr_tr: Geçerli profilin 'Listem''ini kullan

[ctx: #30229]
en: Show the name of the selected profile
tr_tr: Seçilen profilin adını göster

[ctx: #30230]
en: Check for updates now
tr_tr: Güncellemeleri kontrol et

[ctx: #30231]
en: Do you want to check update now?
tr_tr: Güncellemeyi şimdi kontrol etmek istiyor musunuz?

[ctx: #30232]
en: Profile maturity rating for {}
tr_tr: {} için profil olgunluk derecesi

[ctx: #30233]
en: Only show titles rated [B]{}[/B].
tr_tr: Yalnızca [B]{}[/B] olarak derecelendirilmiş başlıkları göster.

[ctx: #30234]
en: Install Up Next add-on
tr_tr: Up Next Eklentisini Yükle

[ctx: #30235]
en: Synchronize the watched status of the videos with Netflix
tr_tr: Videoların izlenme durumunu Netflix ile senkronize et

[ctx: #30236]
en: Change watched status (locally)
tr_tr: İzlenme durumunu değiştir (yerel olarak)

[ctx: #30237]
en: Marked as watched|Marked as unwatched|Restored Netflix watched status
tr_tr: İzlendi olarak işaretlendi|İzlenmedi olarak işaretlendi|Netflix izlenme durumu geri alındı

[ctx: #30238]
en: Up Next notifications (watch next video)
tr_tr: Up Next bildirimleri (sonraki videoyu izle)

[ctx: #30239]
en: Color of supplemental plot info
tr_tr: Ek özet bilgisinin rengi

[ctx: #30240]
en: The background services cannot be started due to this problem:
    {}
tr_tr: Bu sorun nedeniyle arka plan hizmetleri başlatılamıyor:
    {}

[ctx: #30241]
en: Open Connect CDN (the lower index is better)
tr_tr: Open Connect CDN (alt dizin daha iyidir)
