XBMC-Addons - en to pl_PL translation catalogue (263 entries)

[ctx: #30000]
en: General
pl_PL: Ogólne

[ctx: #30001]
en: Username
pl_PL: Użytkownik

[ctx: #30002]
en: Password
pl_PL: Hasło

[ctx: #30009]
en: Always ask for the video quality
pl_PL: Pytaj o jakość strumienia wideo

[ctx: #30010]
en: Video quality
pl_PL: Jakość wideo

[ctx: #30018]
en: 1080p Live / 720p (HD)
pl_PL: 1080p na żywo / 720p (HD)

[ctx: #30020]
en: Allow 3D
pl_PL: Dopuszczaj materiały 3D

[ctx: #30021]
en: Show fanart
pl_PL: Pokazuj fototapetę

[ctx: #30022]
en: Items per page
pl_PL: Pozycji na stronę

[ctx: #30023]
en: Search history size
pl_PL: Liczba pozycji na liście Historia

[ctx: #30024]
en: Cache size (MB)
pl_PL: Rozmiar bufora (MB)

[ctx: #30025]
en: Enable setup-wizard
pl_PL: Uruchamiaj kreatora konfiguracji

[ctx: #30026]
en: Override view
pl_PL: Wymuszaj widok

[ctx: #30027]
en: View: Default
pl_PL: Widok: Domyślny

[ctx: #30028]
en: View: Episodes
pl_PL: Widok: Odcinki

[ctx: #30029]
en: View: Movies
pl_PL: Widok: Filmy

[ctx: #30030]
en: Execute setup-wizard?
pl_PL: Uruchomić kreatora konfiguracji?

[ctx: #30031]
en: Advanced
pl_PL: Zaawansowane

[ctx: #30032]
en: View: TV Shows
pl_PL: Widok: Seriale

[ctx: #30033]
en: View: Songs
pl_PL: Widok: Utwory

[ctx: #30034]
en: View: Artists
pl_PL: Widok: Wykonawcy

[ctx: #30035]
en: View: Albums
pl_PL: Widok: Albumy

[ctx: #30036]
en: Support alternative player
pl_PL: Obsługuj alternatywne odtwarzacze

[ctx: #30037]
en: Custom Watch Later playlist id
pl_PL: Identyfikator niestandardowej listy Do obejrzenia

[ctx: #30038]
en: Custom History playlist id
pl_PL: Identyfikator niestandardowej listy Historii

[ctx: #30100]
en: Favorites
pl_PL: Ulubione

[ctx: #30101]
en: Add to addon favs
pl_PL: Dodaj do ulubionych

[ctx: #30102]
en: Search
pl_PL: Szukaj

[ctx: #30103]
en: Library
pl_PL: Biblioteka

[ctx: #30104]
en: Highlights
pl_PL: Na czasie

[ctx: #30105]
en: Archive
pl_PL: Archiwum

[ctx: #30106]
en: Next Page (%d)
pl_PL: Następna strona (%d)

[ctx: #30107]
en: Watch Later
pl_PL: Do obejrzenia

[ctx: #30108]
en: Remove
pl_PL: Usuń

[ctx: #30109]
en: Latest Videos
pl_PL: Najnowsze

[ctx: #30110]
en: New Search
pl_PL: Nowe wyszukiwanie

[ctx: #30111]
en: Sign In
pl_PL: Zaloguj

[ctx: #30112]
en: Sign Out
pl_PL: Wyloguj

[ctx: #30113]
en: Rename
pl_PL: Przemianuj

[ctx: #30114]
en: Confirm delete
pl_PL: Potwierdź usunięcie

[ctx: #30115]
en: Confirm remove
pl_PL: Potwierdź przeniesienie

[ctx: #30116]
en: Delete "%s"?
pl_PL: Usunąć "%s"?

[ctx: #30117]
en: Remove "%s"?
pl_PL: Przenieść "%s"?

[ctx: #30118]
en: Delete
pl_PL: Usuń

[ctx: #30119]
en: Please wait...
pl_PL: Proszę czekać...

[ctx: #30120]
en: Clear
pl_PL: Wyczyść

[ctx: #30200]
en: API Key
pl_PL: Klucz dostępu API

[ctx: #30201]
en: API Key
pl_PL: Klucz dostępu API

[ctx: #30202]
en: API Id
pl_PL: Identyfikator API

[ctx: #30203]
en: API Secret
pl_PL: Klucz szyfrowania API

[ctx: #30204]
en: Enable personal API keys
pl_PL: Używaj osobistego zestawu kluczy API

[ctx: #30205]
en: Use preset API key set
pl_PL: Używaj wbudowanego zestawu kluczy API

[ctx: #30500]
en: Channels
pl_PL: Kanały

[ctx: #30501]
en: Playlists
pl_PL: Listy odtwarzania

[ctx: #30502]
en: Go to %s
pl_PL: Przejdź do %s

[ctx: #30503]
en: Show channel fanart
pl_PL: Pokazuj fototapetę kanału

[ctx: #30504]
en: Subscriptions
pl_PL: Subskrypcje

[ctx: #30505]
en: Unsubscribe
pl_PL: Anuluj subskrypcję

[ctx: #30506]
en: Subscribe
pl_PL: Subskrybuj

[ctx: #30507]
en: My Channel
pl_PL: Mój kanał

[ctx: #30508]
en: Liked Videos
pl_PL: Polubione

[ctx: #30509]
en: History
pl_PL: Historia

[ctx: #30510]
en: My Subscriptions
pl_PL: Moje subskrypcje

[ctx: #30511]
en: Queue video
pl_PL: Dodaj do kolejki

[ctx: #30512]
en: Browse Channels
pl_PL: Przeglądaj kanały

[ctx: #30513]
en: Popular right now
pl_PL: Popularne

[ctx: #30514]
en: Related Videos
pl_PL: Powiązane

[ctx: #30515]
en: Auto-Remove from 'Watch Later'
pl_PL: Usuwaj po obejrzeniu pozycję z listy 'Do obejrzenia'

[ctx: #30516]
en: Folders
pl_PL: Foldery

[ctx: #30517]
en: Subscribe to %s
pl_PL: Subskrybuj %s

[ctx: #30518]
en: Go to '%s'
pl_PL: Przejdź do '%s'

[ctx: #30519]
en: and enter the following code:
pl_PL: i wprowadź następujący kod:

[ctx: #30520]
en: Add to...
pl_PL: Dodaj do...

[ctx: #30521]
en: Select playlist
pl_PL: Wybierz listę

[ctx: #30522]
en: New playlist...
pl_PL: Nowa lista...

[ctx: #30523]
en: Language
pl_PL: Język

[ctx: #30524]
en: Select language
pl_PL: Wybierz język

[ctx: #30525]
en: Select region
pl_PL: Wybierz region

[ctx: #30526]
en: Adjust
pl_PL: Dopasuj

[ctx: #30527]
en: Language and region?
pl_PL: Język i region?

[ctx: #30528]
en: Rate...
pl_PL: Oceń...

[ctx: #30529]
en: I like this
pl_PL: To mi się podoba

[ctx: #30530]
en: I dislike this
pl_PL: To mi się nie podoba

[ctx: #30531]
en: Play all
pl_PL: Odtwarzaj wszystko

[ctx: #30532]
en: Default
pl_PL: Domyślna

[ctx: #30533]
en: Reverse
pl_PL: Odwrócona

[ctx: #30534]
en: Shuffle
pl_PL: Losowa

[ctx: #30535]
en: Select the order of the playlist
pl_PL: Wybierz kolejność odtwarzania

[ctx: #30536]
en: Updating Playlist...
pl_PL: Aktualizacja listy odtwarzania...

[ctx: #30537]
en: Play from here
pl_PL: Odtwarzaj z tego miejsca

[ctx: #30538]
en: Disliked Videos
pl_PL: Nielubiane

[ctx: #30539]
en: Live
pl_PL: Na żywo

[ctx: #30540]
en: Play with...
pl_PL: Odtwarzaj używając...

[ctx: #30541]
en: Show channel name in description
pl_PL: Pokazuj nazwę kanału w opisie

[ctx: #30542]
en: rtmpe streams are not supported
pl_PL: Strumienie RTMPE nie są obsługiwane

[ctx: #30543]
en: Refresh
pl_PL: Odśwież

[ctx: #30544]
en: More Links from the description
pl_PL: Dodatkowe łącza z treści opisu

[ctx: #30545]
en: No further links found.
pl_PL: Brak kolejnych łączy.

[ctx: #30546]
en: Please log in twice!
pl_PL: Wymagana dwukrotna aktywacja!

[ctx: #30547]
en: You must enable two applications so that YouTube is functioning properly.
pl_PL: Musisz wykonać aktywację dwukrotnie, aby dodatek YouTube działał poprawnie.

[ctx: #30548]
en: More...
pl_PL: Więcej...

[ctx: #30549]
en: No videos streams found
pl_PL: Brak strumieni wideo

[ctx: #30551]
en: Recommendations
pl_PL: Rekomendacje

[ctx: #30552]
en: Maintenance
pl_PL: Konserwacja

[ctx: #30553]
en: Delete function cache database
pl_PL: Wyczyść bazę bufora funkcji

[ctx: #30554]
en: Delete search history database
pl_PL: Wyczyść bazę historii wyszukiwania

[ctx: #30555]
en: Clear function cache
pl_PL: Wyczyść bufor funkcji

[ctx: #30556]
en: Clear search history
pl_PL: Wyczyść historię wyszukiwania

[ctx: #30557]
en: function cache
pl_PL: bufor funkcji

[ctx: #30558]
en: search history
pl_PL: historia wyszukiwania

[ctx: #30559]
en: Delete settings.xml
pl_PL: Usuń plik ustawień settings.xml

[ctx: #30560]
en: Subtitle language
pl_PL: Język napisów

[ctx: #30561]
en: None
pl_PL: Brak

[ctx: #30562]
en: All
pl_PL: Wszystkie

[ctx: #30563]
en: Setting
pl_PL: Ustawienie

[ctx: #30564]
en: Setting, English
pl_PL: Ustawienie, Angielski

[ctx: #30565]
en: English
pl_PL: Angielski

[ctx: #30566]
en: Prompt
pl_PL: Pytaj

[ctx: #30567]
en: Set as Watch Later
pl_PL: Podłącz jako listę Do obejrzenia

[ctx: #30568]
en: Remove as Watch Later
pl_PL: Odłącz od listy Do obejrzenia

[ctx: #30569]
en: Are you sure you want to remove '%s' as your Watch Later list?
pl_PL: Czy jesteś pewien, że chcesz odłączyć listę '%s' od listy Do obejrzenia?

[ctx: #30570]
en: Are you sure you want to replace your current Watch Later list with '%s'?
pl_PL: Czy jesteś pewien, że chcesz zastąpić aktualną listę Do obejrzenia listą '%s'?

[ctx: #30571]
en: Set as History
pl_PL: Podłącz jako listę Historia

[ctx: #30572]
en: Remove as History
pl_PL: Odłącz od listy Historia

[ctx: #30573]
en: Are you sure you want to remove '%s' as your History list?
pl_PL: Czy jesteś pewien, że chcesz odłączyć listę '%s' od listy Historia?

[ctx: #30574]
en: Are you sure you want to replace your current History list with '%s'?
pl_PL: Czy jesteś pewien, że chcesz zastąpić aktualną listę Historii listą '%s'?

[ctx: #30575]
en: Succeeded
pl_PL: Zakończone powodzeniem

[ctx: #30576]
en: Failed
pl_PL: Zakończone niepowodzeniem

[ctx: #30577]
en: Settings
pl_PL: Ustawienia

[ctx: #30578]
en: Force SSL certificate verification
pl_PL: Wymuszaj weryfikację certyfikatu SSL

[ctx: #30579]
en: MPEG-DASH is enabled in the YouTube settings, however InputStream Adaptive appears to be disabled. Would you like to enable InputStream Adaptive now?
pl_PL: W ustawieniach wtyczki YouTube aktywowano transmisję MPEG-DASH, ale wygląda na to, że wtyczka strumienia wejściowego InputStream Adaptive jest nieaktywna. Czy chciałbyś aktywować ją teraz?

[ctx: #30580]
en: Reset access manager
pl_PL: Wyczyść dane menedżera dostępu

[ctx: #30581]
en: Are you sure you want to reset access manager?
pl_PL: Czy jesteś pewien, że chcesz wyczyścić dane menedżera dostępu?

[ctx: #30582]
en: Autoplay suggested videos
pl_PL: Odtwarzaj polecane wideo automatycznie

[ctx: #30583]
en: Automatic
pl_PL: Automatycznie

[ctx: #30584]
en: My Subscriptions (Filtered)
pl_PL: Moje subskrypcje (przefiltrowane)

[ctx: #30585]
en: Filtered channel list (comma delimited)
pl_PL: Przeflitrowana lista kanałów (rozdzielona przecinkami)

[ctx: #30586]
en: Blacklist
pl_PL: Czarna lista

[ctx: #30587]
en: Add to My Subscriptions filter
pl_PL: Dodaj do filtra Moje subskrypcje

[ctx: #30588]
en: Remove from My Subscriptions filter
pl_PL: Dodaj z filtra Moje subskrypcje

[ctx: #30589]
en: Added to My Subscriptions filter
pl_PL: Dodano do filtra Moje subskrypcje

[ctx: #30590]
en: Removed from My Subscriptions filter
pl_PL: Usunięto z filtra Moje subskrypcje

[ctx: #30591]
en: Thumbnail size
pl_PL: Rozmiar miniatur

[ctx: #30592]
en: Medium (16:9)
pl_PL: Średni (16:9)

[ctx: #30593]
en: High (4:3)
pl_PL: Duży (4:3)

[ctx: #30594]
en: Safe search
pl_PL: Filtr kontroli rodzicielskiej

[ctx: #30595]
en: Moderate
pl_PL: Umiarkowany

[ctx: #30596]
en: Strict
pl_PL: Rygorystyczny

[ctx: #30597]
en: Updated: %s
pl_PL: Zaktualizowano: %s

[ctx: #30598]
en: Personal API keys enabled
pl_PL: Aktywowano osobiste klucze API

[ctx: #30599]
en: Failed to enable personal API keys. Missing: %s
pl_PL: Aktywacja osobistych kluczy API zakończona niepowodzeniem. Brakuje: %s

[ctx: #30600]
en: Configure subtitles
pl_PL: Konfiguracja napisów

[ctx: #30601]
en: %s with %s fallback
pl_PL: %s z %s zapasowym

[ctx: #30602]
en: No auto-generated
pl_PL: Bez generowanych automatycznie

[ctx: #30603]
en: Age gate
pl_PL: Ograniczenie wiekowe

[ctx: #30604]
en: Allow offensive content
pl_PL: Zezwalaj na obraźliwą treść

[ctx: #30605]
en: Quick Search
pl_PL: Szybkie wyszukiwanie

[ctx: #30606]
en: Quick Search (Incognito)
pl_PL: Szybkie wyszukiwanie (tryb prywatny)

[ctx: #30607]
en: Audio only
pl_PL: Tylko dźwięk

[ctx: #30608]
en: Allow developer keys
pl_PL: Pozwalaj na klucze programisty

[ctx: #30609]
en: Clear watch history
pl_PL: Wyczyść historię oglądania

[ctx: #30610]
en: This will clear your account's watch history from all devices. You can't undo this.
pl_PL: To wyczyści twoją historię oglądania ze wszystkich urządzeń. Nie możesz tego cofnąć.

[ctx: #30611]
en: Saved Playlists
pl_PL: Zapisane Playlisty

[ctx: #30612]
en: Retry
pl_PL: Ponów

[ctx: #30613]
en: Retrieve Watch Later playlist id
pl_PL: Pobieranie identyfikatora playlisty 'Do obejrzenia'

[ctx: #30614]
en: Failed to retrieve Watch Later playlist id. Add a few videos to Watch Later via the web/app and retry.
pl_PL: Nie udało się pobrać identyfikatora playlisty 'Do obejrzenia'. Dodaj kilka filmów do playlisty 'Do obejrzenia' przez stronę/aplikację i spróbuj ponownie.

[ctx: #30615]
en: Cancel
pl_PL: Anuluj

[ctx: #30616]
en: Must be signed in.
pl_PL: Musisz być zalogowany.

[ctx: #30618]
en: Enable mpeg-dash proxy
pl_PL: Włącz mpeg-dash proxy

[ctx: #30620]
en: Port %s already in use. Cannot start http server.
pl_PL: Port %s jest aktualnie w użyciu. Nie można uruchomić serwera http.

[ctx: #30621]
en: Proxy is required for mpeg-dash vods (see HTTP Server)
pl_PL: Proxy jest wymagane do mpeg-dash vods (zobacz HTTP Server)

[ctx: #30622]
en: Purchases
pl_PL: Zakupy

[ctx: #30623]
en: Install InputStream Helper
pl_PL: Zainstaluj InputStream Helper

[ctx: #30624]
en: Requires Kodi 17+
pl_PL: Wymagane Kodi 17+

[ctx: #30625]
en: InputStream Helper is already installed.
pl_PL: InputStream Helper jest aktualnie zainstalowany.

[ctx: #30626]
en: Delete temporary files
pl_PL: Usuń pliki tymczasowe

[ctx: #30627]
en: Rate video after watching
pl_PL: Oceń wideo po obejrzeniu

[ctx: #30629]
en: IP whitelist (comma delimited)
pl_PL: Biała lista IP (oddzielane przecinkiem)

[ctx: #30630]
en: Save
pl_PL: Zapisz

[ctx: #30631]
en: Successfully updated: %s
pl_PL: Zaktualizowano z powodzeniem: %s

[ctx: #30632]
en: Enable API configuration page
pl_PL: Włącz stronę konfiguracji API

[ctx: #30633]
en: http://<ipaddress>:<port>/api (see HTTP Server)
pl_PL: http://<ipaddress>:<port>/api (zobacz HTTP Server)

[ctx: #30634]
en: YouTube Add-on API Configuration
pl_PL: YouTube Add-on API Konfiguracja

[ctx: #30635]
en: No changes detected, API keys were not updated.
pl_PL: Nie wykryto zmian, klucze API nie zostały zaktualizowane.

[ctx: #30636]
en: Personal API keys are enabled.
pl_PL: Osobiste klucze API zostały włączone.

[ctx: #30637]
en: Personal API keys are disabled.
pl_PL: Osobiste klucze API zostały wyłączone.

[ctx: #30638]
en: Bookmark this page to quickly add your keys in the future.
pl_PL: Dodaj tę stronę do zakładek, aby szybko dodać klucze w przyszłości.

[ctx: #30639]
en: Found personal API keys in api_keys.json, would you like to restore them? Choosing no will overwrite them.
pl_PL: Znaleziono osobiste klucze API w api_keys.json, czy chciałbyś je przywrócić? Wybranie opcji 'nie' spowoduje ich nadpisanie.

[ctx: #30640]
en: Restore
pl_PL: Przywróć

[ctx: #30641]
en: Delete api_keys.json
pl_PL: Usuń api_keys.json

[ctx: #30642]
en: Delete access_manager.json
pl_PL: Usuń access_manager.json

[ctx: #30643]
en: Listen on IP
pl_PL: Nasłuchuj na IP

[ctx: #30644]
en: Select listen IP
pl_PL: Wybierz nasłuchiwane IP

[ctx: #30645]
en: Refresh after watching
pl_PL: Odświeżaj po obejrzeniu

[ctx: #30646]
en: Upcoming Live
pl_PL: Nadchodzące Transmisje

[ctx: #30647]
en: Completed Live
pl_PL: Zakończone Transmisje

[ctx: #30648]
en: API Key is incorrect. Settings - API - API Key
pl_PL: Klucz Api jest niepoprawny. Ustawienia - API - API Key

[ctx: #30649]
en: Client Id is incorrect. Settings - API - API Id
pl_PL: ID Klienta jest niepoprawne. Ustawnienia - API - API ID

[ctx: #30650]
en: Client Secret is incorrect. Settings - API - API Secret
pl_PL: 'Secret' Klienta jest niepoprawny. Ustawienia - API - API Secret

[ctx: #30651]
en: Location
pl_PL: Lokalizacja

[ctx: #30652]
en: Location radius (km)
pl_PL: Zasięg lokalizacji (km)

[ctx: #30653]
en: Perform geolocation? Used for [B]My Location[/B]
pl_PL: Zastosować geolokalizację? Używane do [B]Moja Lokalizacja[/B]

[ctx: #30654]
en: My Location
pl_PL: Moja Lokalizacja

[ctx: #30655]
en: Switch User
pl_PL: Przełącz użytkownika

[ctx: #30656]
en: New user
pl_PL: Nowy użytkownik

[ctx: #30657]
en: Unnamed
pl_PL: Nienazwany

[ctx: #30658]
en: Enter a name for this user
pl_PL: Wprowadź nazwę dla użytkownika

[ctx: #30659]
en: User is now '%s'
pl_PL: Użytkownikiem jest teraz '%s'

[ctx: #30660]
en: Users
pl_PL: Użytkownicy

[ctx: #30661]
en: Add a user
pl_PL: Dodaj użytkownika

[ctx: #30662]
en: Remove a user
pl_PL: Usuń użytkownika

[ctx: #30663]
en: Rename a user
pl_PL: Zmień nazwę użytkownika

[ctx: #30664]
en: Switch user
pl_PL: Zmień użytkownika

[ctx: #30665]
en: Switch to '%s' now?
pl_PL: Zmienić na '%s' teraz?

[ctx: #30666]
en: Removed '%s'
pl_PL: Usunięto '%s'

[ctx: #30667]
en: Renamed '%s' to '%s'
pl_PL: Zmieniono z '%s' na '%s'

[ctx: #30668]
en: Play count minimum percent
pl_PL: Minimalny procent obejrzenia

[ctx: #30669]
en: Mark unwatched
pl_PL: Oznacz nieobejrzane

[ctx: #30670]
en: Mark watched
pl_PL: Oznacz obejrzane

[ctx: #30671]
en: Clear playback history
pl_PL: Wyczyść historię odtwarzania

[ctx: #30672]
en: Delete playback history
pl_PL: Usuń historię odtwarzania

[ctx: #30673]
en: playback history
pl_PL: historia odtwarzania

[ctx: #30674]
en: Reset resume point
pl_PL: Resetuj punkt wznowienia

[ctx: #30675]
en: Use playback history (watched, resume tracking)
pl_PL: Używaj historii odtwarzania (obejrzane, wznawianie odtwarzania)

[ctx: #30676]
en: Just now
pl_PL: Aktualnie

[ctx: #30677]
en: A minute ago
pl_PL: Minutę temu

[ctx: #30678]
en: Recently
pl_PL: Ostatnio

[ctx: #30679]
en: An hour ago
pl_PL: Godzinę temu

[ctx: #30680]
en: Two hours ago
pl_PL: Dwie godziny temu

[ctx: #30681]
en: Three hours ago
pl_PL: Trzy godziny temu

[ctx: #30682]
en: Yesterday at
pl_PL: Wczoraj o

[ctx: #30683]
en: Two days ago
pl_PL: Dwa dni temu

[ctx: #30684]
en: Today at
pl_PL: Dziś o

[ctx: #30685]
en: Delete data cache database
pl_PL: Usuń dane podręczne bazy danych

[ctx: #30686]
en: Clear data cache
pl_PL: Usuń dane podręczne

[ctx: #30687]
en: data cache
pl_PL: dane podręczne

[ctx: #30688]
en: Use for videos
pl_PL: Używaj dla wideo

[ctx: #30689]
en: Use for live streams
pl_PL: Uzywaj dla transmisji na żywo

[ctx: #30690]
en: InputStream Adaptive >= 2.0.12 is required for live streams
pl_PL: InputStream Adaptive >= 2.0.12 jest wymagany dla transmisji na żywo

[ctx: #30691]
en: Airing now
pl_PL: Nadawane teraz

[ctx: #30692]
en: In a minute
pl_PL: Za minutę

[ctx: #30693]
en: Airing soon
pl_PL: Nadawane wkrótce

[ctx: #30694]
en: In over an hour
pl_PL: Za ponad godzinę

[ctx: #30695]
en: In over two hours
pl_PL: Za ponad dwie godziny

[ctx: #30696]
en: Airing today at
pl_PL: Nadawane dziś o

[ctx: #30697]
en: Tomorrow at
pl_PL: Jutro o

[ctx: #30698]
en: Check my IP
pl_PL: Sprawdź moje IP

[ctx: #30699]
en: HTTP server is not running
pl_PL: Serwer HTTP nie jest uruchomiony

[ctx: #30700]
en: Client IP is %s
pl_PL: Adres IP to %s

[ctx: #30701]
en: Failed to obtain client IP
pl_PL: Nie udało się wyznaczyć IP

[ctx: #30702]
en: Play with subtitles
pl_PL: Odtwarzaj z napisami

[ctx: #30703]
en: Are you sure?
pl_PL: Jesteś pewien?

[ctx: #30704]
en: Use YouTube website urls
pl_PL: Używaj adresów strony YouTube

[ctx: #30705]
en: Download subtitles
pl_PL: Pobierz napisy

[ctx: #30706]
en: Download subtitles before starting playback? (Default: No)
pl_PL: Pobieraj napisy przed startem odtwarzania? (Domyślnie: Nie)

[ctx: #30707]
en: Untitled
pl_PL: Nienazwany

[ctx: #30708]
en: Play audio only
pl_PL: Odtwarzaj tylko dźwięk

[ctx: #30730]
en: Play (Ask for quality)
pl_PL: Odtwórz (Pytaj o jakość)

[ctx: #30731]
en: The YouTube add-on now requires that you use your own API keys.[CR]For more information see the wiki: [B]https://ytaddon.page.link/keys[/B][CR][CR]Sorry for the inconvenience.
pl_PL: Dodatek YouTube wymaga teraz używania własnych kluczy API.[CR]Szczegóły można sprawdzić na wiki: [B]https://ytaddon.page.link/keys[/B][CR][CR]Przepraszamy za niedogodności.

[ctx: #30732]
en: Comments
pl_PL: Komentarze

[ctx: #30733]
en: Likes
pl_PL: Polubione

[ctx: #30734]
en: Replies
pl_PL: Odpowiedzi

[ctx: #30735]
en: Edited
pl_PL: Edytowane
