KODI Main - en to da_DK translation catalogue (21 entries)

[ctx: #30000]
en: Location
da_DK: Lokalitet

[ctx: #30001]
en: Local Path (include Local Network)
da_DK: Lokale sti (inkluderer Lokalt Network)

[ctx: #30002]
en: Remote Path (Internet address)
da_DK: Fjern Sti (internetadresse)

[ctx: #30010]
en: General
da_DK: Generelt

[ctx: #30011]
en: M3U Play List Path
da_DK: M3U-afspilningsliste Sti

[ctx: #30012]
en: M3U Play List URL
da_DK: M3U-afspilningsliste URL

[ctx: #30013]
en: Numbering channels starts at
da_DK: Nummerering kanaler starter ved

[ctx: #30020]
en: EPG Settings
da_DK: EPG-indstillinger

[ctx: #30021]
en: XMLTV Path
da_DK: XMLTV Sti

[ctx: #30023]
en: Apply Time Shift To All Channels
da_DK: Anvend Time Shift Til Alle Kanaler

[ctx: #30024]
en: EPG Time Shift (hours)
da_DK: EPG Tidsforskydning (timer)

[ctx: #30025]
en: Cache m3u at local storage
da_DK: Cache m3u ved lokal lagring

[ctx: #30026]
en: Cache XMLTV at local storage
da_DK: Cache XMLTV ved lokal lagring

[ctx: #30030]
en: Channels Logos
da_DK: Kanals Logoer

[ctx: #30031]
en: Channels Logos Folder
da_DK: Kanals Logos Mappe

[ctx: #30032]
en: Channels Logos Base URL
da_DK: Kanals Logos Base URL

[ctx: #30040]
en: XMLTV Logos Options
da_DK: XMLTV Logo Indstillinger

[ctx: #30041]
en: Channels Logos from XMLTV
da_DK: Kanal Logoer fra XMLTV

[ctx: #30042]
en: Ignore
da_DK: Ignorer

[ctx: #30043]
en: Prefer M3U
da_DK: Foretræk M3u

[ctx: #30044]
en: Prefer XMLTV
da_DK: Foretræk XMLTV
