KODI Main - en to de_DE translation catalogue (21 entries)

[ctx: #30000]
en: Location
de_DE: Ort

[ctx: #30001]
en: Local Path (include Local Network)
de_DE: Lokaler Pfad (einschließlich lokales Netzwerk)

[ctx: #30002]
en: Remote Path (Internet address)
de_DE: Entfernter Pfad (Internetadresse)

[ctx: #30010]
en: General
de_DE: Allgemein

[ctx: #30011]
en: M3U Play List Path
de_DE: M3U Wiedergabelistenpfad

[ctx: #30012]
en: M3U Play List URL
de_DE: M3U Wiedergabelisten-URL

[ctx: #30013]
en: Numbering channels starts at
de_DE: Kanalnummerierung beginnt bei

[ctx: #30020]
en: EPG Settings
de_DE: EPG-Einstellungen

[ctx: #30021]
en: XMLTV Path
de_DE: XMLTV-Pfad

[ctx: #30023]
en: Apply Time Shift To All Channels
de_DE: Zeitversetzung für alle Kanäle übernehmen

[ctx: #30024]
en: EPG Time Shift (hours)
de_DE: EPG Zeitversetzung (Stunden)

[ctx: #30025]
en: Cache m3u at local storage
de_DE: M3U auf lokalen Speicher cachen

[ctx: #30026]
en: Cache XMLTV at local storage
de_DE: XMLTV auf lokalen Speicher cachen

[ctx: #30030]
en: Channels Logos
de_DE: Senderlogos

[ctx: #30031]
en: Channels Logos Folder
de_DE: Senderlogo-Ordner

[ctx: #30032]
en: Channels Logos Base URL
de_DE: Basis-URL der Senderlogos

[ctx: #30040]
en: XMLTV Logos Options
de_DE: Einstellungen für XMLTV Logos

[ctx: #30041]
en: Channels Logos from XMLTV
de_DE: Senderlogos von XMLTV

[ctx: #30042]
en: Ignore
de_DE: Ignorieren

[ctx: #30043]
en: Prefer M3U
de_DE: M3U bevorzugen

[ctx: #30044]
en: Prefer XMLTV
de_DE: XMLTV bevorzugen
