KODI Main - en to es_AR translation catalogue (21 entries)

[ctx: #30000]
en: Location
es_AR: Ubicación

[ctx: #30001]
en: Local Path (include Local Network)
es_AR: Ruta local (incluida red local)

[ctx: #30002]
en: Remote Path (Internet address)
es_AR: Ruta Remota (Dirección de Internet)

[ctx: #30011]
en: M3U Play List Path
es_AR: Ruta de la Lista de Reproducción M3U

[ctx: #30012]
en: M3U Play List URL
es_AR: URL de la Lista de Reproducción M3U

[ctx: #30013]
en: Numbering channels starts at
es_AR: Numeración de canales empieza en

[ctx: #30020]
en: EPG Settings
es_AR: Configuración de la GEP

[ctx: #30021]
en: XMLTV Path
es_AR: Ruta de XMLTV

[ctx: #30022]
en: XMLTV URL
es_AR: URL de XMLTV

[ctx: #30023]
en: Apply Time Shift To All Channels
es_AR: Aplicar TimeShift a todos los canales

[ctx: #30024]
en: EPG Time Shift (hours)
es_AR: TimeShift en GEP (horas)

[ctx: #30025]
en: Cache m3u at local storage
es_AR: Cachear M3U localmente

[ctx: #30026]
en: Cache XMLTV at local storage
es_AR: Cachear XMLTV localmente

[ctx: #30030]
en: Channels Logos
es_AR: Logotipos de canales

[ctx: #30031]
en: Channels Logos Folder
es_AR: Carpeta de Logotipos de Canales

[ctx: #30032]
en: Channels Logos Base URL
es_AR: URL de la Base de Logotipos de Canales

[ctx: #30040]
en: XMLTV Logos Options
es_AR: Opciones para logos XMLTV

[ctx: #30041]
en: Channels Logos from XMLTV
es_AR: Logos de canales de XMLTV

[ctx: #30042]
en: Ignore
es_AR: Ignorar

[ctx: #30043]
en: Prefer M3U
es_AR: Use primero M3U si esta disponible

[ctx: #30044]
en: Prefer XMLTV
es_AR: Use primero XMLTV si esta disponible
