KODI Main - en to id_ID translation catalogue (22 entries)

[ctx: #30000]
en: Location
id_ID: Lokasi

[ctx: #30001]
en: Local Path (include Local Network)
id_ID: Path lokal (Termasuk jaringan lokal)

[ctx: #30002]
en: Remote Path (Internet address)
id_ID: Path remote (Alamat Internet)

[ctx: #30010]
en: General
id_ID: Umum

[ctx: #30011]
en: M3U Play List Path
id_ID: Path playlist M3U

[ctx: #30012]
en: M3U Play List URL
id_ID: URL playlist M3U

[ctx: #30013]
en: Numbering channels starts at
id_ID: Penomoran kanal dimulai dari

[ctx: #30020]
en: EPG Settings
id_ID: Setelan EPG

[ctx: #30021]
en: XMLTV Path
id_ID: Path XMLTV

[ctx: #30022]
en: XMLTV URL
id_ID: URL XMLTV

[ctx: #30023]
en: Apply Time Shift To All Channels
id_ID: Terapkan Timeshift untuk semua kanal

[ctx: #30024]
en: EPG Time Shift (hours)
id_ID: Timeshift EPG (jam)

[ctx: #30025]
en: Cache m3u at local storage
id_ID: Cache m3u pada penyimpanan lokal

[ctx: #30026]
en: Cache XMLTV at local storage
id_ID: Cache XMLTV pada penyimpanan lokal

[ctx: #30030]
en: Channels Logos
id_ID: Logo Kanal

[ctx: #30031]
en: Channels Logos Folder
id_ID: Folder Logo Kanal

[ctx: #30032]
en: Channels Logos Base URL
id_ID: Basis URL Logo Kanal

[ctx: #30040]
en: XMLTV Logos Options
id_ID: Pilihan Logo XMLTV

[ctx: #30041]
en: Channels Logos from XMLTV
id_ID: Logo saluran dari XMLTV

[ctx: #30042]
en: Ignore
id_ID: Abaikan

[ctx: #30043]
en: Prefer M3U
id_ID: Pilih M3U

[ctx: #30044]
en: Prefer XMLTV
id_ID: Memilih XMLTV
