KODI Main - en to it_IT translation catalogue (22 entries)

[ctx: #30000]
en: Location
it_IT: Posizione

[ctx: #30001]
en: Local Path (include Local Network)
it_IT: Destinazione locale (rete locale inclusa)

[ctx: #30002]
en: Remote Path (Internet address)
it_IT: Destinazione remota ( indirizzo internet )

[ctx: #30010]
en: General
it_IT: Generale

[ctx: #30011]
en: M3U Play List Path
it_IT: Path della playlist M3U

[ctx: #30012]
en: M3U Play List URL
it_IT: URL playlist M3U

[ctx: #30013]
en: Numbering channels starts at
it_IT: Numerazione canali inizia a

[ctx: #30020]
en: EPG Settings
it_IT: Impostazioni EPG

[ctx: #30021]
en: XMLTV Path
it_IT: Percorso XMLTV

[ctx: #30022]
en: XMLTV URL
it_IT: URL XMLTV

[ctx: #30023]
en: Apply Time Shift To All Channels
it_IT: Applica Time Shift a tutti i canali

[ctx: #30024]
en: EPG Time Shift (hours)
it_IT: Time Shift EPG (ore)

[ctx: #30025]
en: Cache m3u at local storage
it_IT: Fai cache M3U nel disco locale

[ctx: #30026]
en: Cache XMLTV at local storage
it_IT: Fai cache XMLTV nel disco locale

[ctx: #30030]
en: Channels Logos
it_IT: Loghi canali

[ctx: #30031]
en: Channels Logos Folder
it_IT: Cartella  loghi canali

[ctx: #30032]
en: Channels Logos Base URL
it_IT: URL base loghi canali

[ctx: #30040]
en: XMLTV Logos Options
it_IT: Opzioni Logo XMLTV

[ctx: #30041]
en: Channels Logos from XMLTV
it_IT: Loghi Canali da XMLTV

[ctx: #30042]
en: Ignore
it_IT: Ignora

[ctx: #30043]
en: Prefer M3U
it_IT: Preferisci M3U

[ctx: #30044]
en: Prefer XMLTV
it_IT: Preferisci XMLTV
