KODI Main - en to ja_JP translation catalogue (17 entries)

[ctx: #30000]
en: Location
ja_JP: ロケーション

[ctx: #30001]
en: Local Path (include Local Network)
ja_JP: ローカルパス (ローカルネットワークを含む)

[ctx: #30002]
en: Remote Path (Internet address)
ja_JP: リモートパス (インターネットアドレス)

[ctx: #30010]
en: General
ja_JP: 一般

[ctx: #30011]
en: M3U Play List Path
ja_JP: M3U プレイリストのパス

[ctx: #30012]
en: M3U Play List URL
ja_JP: M3U プレイリストの URL

[ctx: #30013]
en: Numbering channels starts at
ja_JP: チャンネルの開始番号

[ctx: #30020]
en: EPG Settings
ja_JP: EPG 設定

[ctx: #30021]
en: XMLTV Path
ja_JP: XMLTV パス

[ctx: #30023]
en: Apply Time Shift To All Channels
ja_JP: 全チャンネルにタイムシフトを適用

[ctx: #30024]
en: EPG Time Shift (hours)
ja_JP: EPG タイムシフト (時)

[ctx: #30025]
en: Cache m3u at local storage
ja_JP: m3u をローカルディスクにキャッシュ

[ctx: #30026]
en: Cache XMLTV at local storage
ja_JP: XMLTV をローカルディスクにキャッシュ

[ctx: #30030]
en: Channels Logos
ja_JP: チャンネルのロゴ

[ctx: #30031]
en: Channels Logos Folder
ja_JP: チャンネルロゴのフォルダー

[ctx: #30032]
en: Channels Logos Base URL
ja_JP: チャンネルロゴのベースURL

[ctx: #30042]
en: Ignore
ja_JP: 無視
