KODI Main - en to mk_MK translation catalogue (18 entries)

[ctx: #30000]
en: Location
mk_MK: Локација

[ctx: #30001]
en: Local Path (include Local Network)
mk_MK: Локална патека (локална мрежа)

[ctx: #30002]
en: Remote Path (Internet address)
mk_MK: Друга локација (интернет адреса)

[ctx: #30010]
en: General
mk_MK: Општо

[ctx: #30011]
en: M3U Play List Path
mk_MK: Патека до M3U Play List

[ctx: #30012]
en: M3U Play List URL
mk_MK: Адреса до M3U Play List

[ctx: #30013]
en: Numbering channels starts at
mk_MK: Нумерирањето на каналите започнува од

[ctx: #30020]
en: EPG Settings
mk_MK: EPG поставки

[ctx: #30021]
en: XMLTV Path
mk_MK: Патека до XMLTV

[ctx: #30022]
en: XMLTV URL
mk_MK: Адреса до XMLTV

[ctx: #30023]
en: Apply Time Shift To All Channels
mk_MK: Примени корекција на сите канали

[ctx: #30024]
en: EPG Time Shift (hours)
mk_MK: Корекција на EPG (часови)

[ctx: #30025]
en: Cache m3u at local storage
mk_MK: Кеширај ја m3u листата локално

[ctx: #30026]
en: Cache XMLTV at local storage
mk_MK: Кеширај XMLTV локално

[ctx: #30030]
en: Channels Logos
mk_MK: Логоа на каналите

[ctx: #30031]
en: Channels Logos Folder
mk_MK: Фолдер за логоа на каналите

[ctx: #30032]
en: Channels Logos Base URL
mk_MK: URL Адреса за логоа на каналите

[ctx: #30042]
en: Ignore
mk_MK: Игнорирај
