KODI Main - en to tr_TR translation catalogue (22 entries)

[ctx: #30000]
en: Location
tr_TR: Konum

[ctx: #30001]
en: Local Path (include Local Network)
tr_TR: Yerel Yol (Yerel Ağ Dahil)

[ctx: #30002]
en: Remote Path (Internet address)
tr_TR: Uzak Yol (İnternet adresi)

[ctx: #30010]
en: General
tr_TR: Genel

[ctx: #30011]
en: M3U Play List Path
tr_TR: M3U Çalma Listesi Yolu

[ctx: #30012]
en: M3U Play List URL
tr_TR: M3U Çalma Listesi URL'si

[ctx: #30013]
en: Numbering channels starts at
tr_TR: Kanal numaralandırma başlangıcı

[ctx: #30020]
en: EPG Settings
tr_TR: EPG Ayarları

[ctx: #30021]
en: XMLTV Path
tr_TR: XMLTV Yolu

[ctx: #30022]
en: XMLTV URL
tr_TR: XMLTV URL'si

[ctx: #30023]
en: Apply Time Shift To All Channels
tr_TR: Süre Değiştirmeyi Bütün Kanallara Uygula

[ctx: #30024]
en: EPG Time Shift (hours)
tr_TR: EPG Süre Değiştirme (saat)

[ctx: #30025]
en: Cache m3u at local storage
tr_TR: m3u'yu yerel depoda önbelleğe al

[ctx: #30026]
en: Cache XMLTV at local storage
tr_TR: XMLTV'yi yerel depoda önbelleğe al

[ctx: #30030]
en: Channels Logos
tr_TR: Kanal Logoları

[ctx: #30031]
en: Channels Logos Folder
tr_TR: Kanal Logoları Klasörü

[ctx: #30032]
en: Channels Logos Base URL
tr_TR: Kanal Logoları Taban URL'si

[ctx: #30040]
en: XMLTV Logos Options
tr_TR: XMLTV Logo Ayarları

[ctx: #30041]
en: Channels Logos from XMLTV
tr_TR: XMLTV'den Kanal Logoları

[ctx: #30042]
en: Ignore
tr_TR: Yoksay

[ctx: #30043]
en: Prefer M3U
tr_TR: M3U tercih et

[ctx: #30044]
en: Prefer XMLTV
tr_TR: XMLTV tercih et
