XBMC Addons - en to mk translation catalogue (13 entries)

[ctx: #30000]
en: Source of slideshow images
mk: Извор на слики за слајдшоу

[ctx: #30001]
en: Folder
mk: Папки

[ctx: #30002]
en: Video Fanart
mk: Видео плакати

[ctx: #30003]
en: Music Fanart
mk: Плакати од музиката

[ctx: #30004]
en: Image Folder
mk: Папка со слики

[ctx: #30005]
en: Dim level
mk: Ниво на стемнување

[ctx: #30006]
en: Effect
mk: Ефект

[ctx: #30007]
en: Slide
mk: Слајд

[ctx: #30008]
en: Crossfade
mk: Преклоп

[ctx: #30009]
en: Pan and zoom
mk: Пан и Зум

[ctx: #30010]
en: Amount of seconds to display each image
mk: Колку секунди да се прикаже секоја слика

[ctx: #30013]
en: Disabled
mk: Оневозможено

[ctx: #30024]
en: Basic
mk: Основно
