XBMC Addons - en to pt translation catalogue (22 entries)

[ctx: #30000]
en: Source of slideshow images
pt: Origem das imagens de Slides

[ctx: #30001]
en: Folder
pt: Pasta

[ctx: #30002]
en: Video Fanart
pt: Fanart de Vídeo

[ctx: #30003]
en: Music Fanart
pt: Fanart de Música

[ctx: #30004]
en: Image Folder
pt: Pasta das imagens

[ctx: #30005]
en: Dim level
pt: Nível de esvanecimento

[ctx: #30006]
en: Effect
pt: Efeito

[ctx: #30008]
en: Crossfade
pt: Sobreposição na transição

[ctx: #30009]
en: Pan and zoom
pt: Movimento e Ampliação

[ctx: #30010]
en: Amount of seconds to display each image
pt: Segundos a exibir cada imagem

[ctx: #30011]
en: Scale images fullscreen
pt: Graduar imagens para ecrã cheio

[ctx: #30012]
en: Display image name
pt: Exibir nome da imagem

[ctx: #30013]
en: Disabled
pt: Desligado

[ctx: #30014]
en: Use filename
pt: Usar nome do ficheiro

[ctx: #30015]
en: Use foldername
pt: Usar nome da pasta

[ctx: #30016]
en: Display images in random order
pt: Exibir imagens numa ordem aleatória

[ctx: #30018]
en: Use folder- and filename
pt: Usar nome do ficheiro e da pasta

[ctx: #30021]
en: Display picture date
pt: Exibir data da imagem

[ctx: #30022]
en: Display additional picture tags
pt: Exibir etiquetas adicionais da imagem

[ctx: #30023]
en: Display music info during audio playback
pt: Exibir info da música durante reprodução

[ctx: #30024]
en: Basic
pt: Básico

[ctx: #30025]
en: Additional
pt: Adicional
