XBMC Addons - en to tr translation catalogue (23 entries)

[ctx: #30000]
en: Source of slideshow images
tr: Slayt gösterisi resimleri kaynağı

[ctx: #30001]
en: Folder
tr: Dizin

[ctx: #30003]
en: Music Fanart
tr: Müzik Fanart

[ctx: #30004]
en: Image Folder
tr: Resim Klasörü

[ctx: #30005]
en: Dim level
tr: Karatma düzeyi

[ctx: #30006]
en: Effect
tr: Efekt

[ctx: #30007]
en: Slide
tr: Kaydır

[ctx: #30008]
en: Crossfade
tr: Çapraz geçiş

[ctx: #30009]
en: Pan and zoom
tr: Kaydır ve yakınlaştır

[ctx: #30010]
en: Amount of seconds to display each image
tr: Her resim için görüntüleme zamanı miktarı

[ctx: #30011]
en: Scale images fullscreen
tr: Resimleri tam ekrana ölçeklendir

[ctx: #30012]
en: Display image name
tr: Resim ismini göster

[ctx: #30013]
en: Disabled
tr: Devre dışı

[ctx: #30014]
en: Use filename
tr: Dosya ismini kullan

[ctx: #30015]
en: Use foldername
tr: Dizin ismini kullan

[ctx: #30016]
en: Display images in random order
tr: Resimleri rastgele sırada göster

[ctx: #30018]
en: Use folder- and filename
tr: Klasör ve dosya adı kullan

[ctx: #30021]
en: Display picture date
tr: Fotoğrafın tarihini göster

[ctx: #30022]
en: Display additional picture tags
tr: Diğer resim etiketlerini göster

[ctx: #30023]
en: Display music info during audio playback
tr: Ses çalma sırasında müzik bilgisini göster

[ctx: #30024]
en: Basic
tr: Temel Bilgiler

[ctx: #30025]
en: Additional
tr: Ek

[ctx: #30029]
en: Display background picture
tr: Arka plan resmini görüntüle
