XBMC Addons - en to el translation catalogue (108 entries)

[ctx: #32000]
en: General Settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

[ctx: #32001]
en: Primary Function
el: Βασική Λειτουργία

[ctx: #32002]
en: Produce a list of 'next episodes' for each TV series
el: Δημιουργία λίστας 'επόμενων επεισοδίων' για καθεμία από τις Τηλ. Σειρές

[ctx: #32003]
en: Create and launch randomised playlist
el: Δημιουργία και έναρξη λίστας αναπ/γής τυχαίων

[ctx: #32004]
en: Let me choose on launch
el: Να επιλέγω κατά την εκκίνηση

[ctx: #32005]
en: Use Smart Playlist to Filter Shows
el: Χρήση Έξυπνης Λίστας Αναπ/γής για Φιλτράρισμα Σειρών

[ctx: #32006]
en: Playlist Selection Method
el: Μέθοδος Επιλογής Λίστας Αναπ/γής

[ctx: #32007]
en: Let me choose on launch
el: Να επιλέγω κατά την εκκίνηση

[ctx: #32008]
en: Choose a default Playlist
el: Επιλογή μιας προεπιλεγμένης Λίστας Αναπ/γής

[ctx: #32009]
en: Select default playlist
el: Επιλογή προεπιλεγμένης Λίστας Αναπ/γής

[ctx: #32010]
en: Some shows are fine to watch out of order
el: Κάποιες εκπομπές μπορούν να προβληθούν με τυχαία σειρά επεισοδίων

[ctx: #32011]
en: Select random-order shows
el: Επιλογή εκπομπών με τυχαία σειρά επεισοδίων

[ctx: #32012]
en: Only populate with selected TV Shows
el: Συμπλήρωση μόνο με τις επιλεγμένες Τηλ. Σειρές

[ctx: #32013]
en: Choose shows by ...
el: Επιλογή σειρών από ...

[ctx: #32014]
en: Manual Selection
el: Χειροκίνητη Επιλογή

[ctx: #32015]
en: Smart Playlist
el: Έξυπνη Λίστα Αναπ/γής

[ctx: #32016]
en: Click here to select TV Shows
el: Πιέστε εδώ για επιλογή Τηλ. Σειρών

[ctx: #32030]
en: Player Options
el: Επιλογές Αναπαραγωγής

[ctx: #32031]
en: Number of shows in playlist
el: Πλήθος σειρών στη λίστα αναπ/γής

[ctx: #32032]
en: Allow multiple episodes of same TV Show
el: Να επιτρέπονται πολλαπλά επεισόδια της ίδιας Τηλ. Σειράς

[ctx: #32033]
en: Include episodes from unwatched TV series
el: Συμπερίληψη επεισοδίων από μη προβληθείσες Τηλ. Σειρές

[ctx: #32034]
en: Begin partially watched episodes from their resume point
el: Έναρξη μερικώς προβληθέντων επεισοδίων από το σημείο συνέχισης

[ctx: #32035]
en: Display episode details when played
el: Εμφάνιση πληροφοριών επεισοδίου κατά την αναπαραγωγή

[ctx: #32036]
en: Include unwatched movies
el: Να περιληφθούν και μη προβληθείσες ταινίες

[ctx: #32037]
en: Include watched movies
el: Να περιληφθούν και προβληθείσες ταινίες

[ctx: #32038]
en: Start watched movies at random time
el: Έναρξη προβληθέντων ταινιών σε τυχαίο χρόνο

[ctx: #32039]
en: Simulates changing the TV channel to a movie in progress
el: Προσομοιώνει το ζάπινγκ σε ταινία που είναι σε εξέλιξη

[ctx: #32040]
en: Movie weight
el: "Βάρος" ταινίας

[ctx: #32041]
en: Weight: 1.0 = 1 show, 1 movie, 0.5 = 2 shows, 1 movie
el: Βάρος: 1.0 = 1 σειρά, 1 ταινία, 0.5 = 2 σειρές, 1 ταινία

[ctx: #32042]
en: Weight: 0.0 = unlimited movies
el: Βάρος: 0.0 = απεριόριστες ταινίες

[ctx: #32043]
en: Ignore TV shows (movies only)
el: Να αγνοούνται οι σειρές (μόνο ταινίες)

[ctx: #32060]
en: List Options
el: Επιλογές Λίστας

[ctx: #32061]
en: Limit the number of shows
el: Περιορισμός του πλήθους των σειρών

[ctx: #32062]
en: Number of Shows to display
el: Πλήθος Σειρών που εμφανίζονται

[ctx: #32063]
en: Reducing length may help improve speed on slow systems
el: Μείωση του μεγέθους μπορεί να αυξήσει την ταχύτητα σε αργά συστήματα

[ctx: #32064]
en: Show Name
el: Εμφάνιση Ονόματος

[ctx: #32065]
en: Last Watched
el: Τελευταίο Προβληθέν

[ctx: #32066]
en: # Unwatched Episodes
el: # Μη Προβληθέντα Επεισόδια

[ctx: #32067]
en: # Watched Episodes
el: # Προβληθέντα Επεισόδια

[ctx: #32068]
en: Season
el: Κύκλος

[ctx: #32069]
en: Exclude random play shows
el: Να εξαιρεθούν εκπομπές με τυχαία σειρά επεισοδίων

[ctx: #32070]
en: Sort by ...
el: Ταξινόμηση ανά ...

[ctx: #32071]
en: Reverse Order
el: Ανάποδη Σειρά

[ctx: #32080]
en: Other Settings
el: Άλλες Ρυθμίσεις

[ctx: #32081]
en: Prompt to watch next available episode
el: Ερώτηση για προβολή του επόμενο διαθέσιμου επεισοδίου

[ctx: #32082]
en: Prompt duration (max = do not close)
el: Διάρκεια ερώτησης (μεγ. = δεν κλείνει)

[ctx: #32083]
en: Notify when previous episode is available
el: Ειδοποίηση όταν υπάρχει το προηγούμενο επεισόδιο

[ctx: #32084]
en: Prompt and notify functions also apply to shows played outside of LazyTV
el: Οι ερωτήσεις και οι ειδοποιήσεις εφαρμόζονται και σε σειρές που αναπαράγονται εκτός του LazyTV

[ctx: #32085]
en: Enable logging for Testing
el: Ενεργοποίηση καταγραφής για Τεστάρισμα

[ctx: #32086]
en: Cloning LazyTV allows multiple Home menu entries.
el: Κλωνοποιώντας το LazyTV μπορείτε να έχετε πολλαπλές καταχωρίσεις Αρχ. Μενού

[ctx: #32087]
en: Clone LazyTV Now
el: Κλωνοποίηση του LazyTV τώρα

[ctx: #32088]
en: It would be nice to know if people are using this addon.
el: Θα ήταν καλό να ξέραμε αν ο κόσμος χρησιμοποιεί αυτό το πρόσθετο.

[ctx: #32089]
en: Email +1 to the author (no data is sent)
el: Αποστολή email +1 στο δημιουργό (δεν αποστέλλονται δεδομένα)

[ctx: #32090]
en: Default action
el: Προεπιλεγμένη ενέργεια

[ctx: #32092]
en: Play
el: Εκκίνηση

[ctx: #32093]
en: Create and maintain smart playlist.
el: Δημιουργία και συντήρηση έξυπνης λίστας αναπ/γής.

[ctx: #32094]
en: Copy LazyTV episodes to specified folder. (Script)
el: Αντιγραφή επεισοδίων LazyTV σε καθορισμένο φάκελο. (Script)

[ctx: #32100]
en: This addon finds the next episode in each TV show.
el: Αυτό το πρόσθετο βρίσκει το επόμενο επεισόδιο για κάθε Τηλ. Σειρά.

[ctx: #32101]
en: Do you want a list or a randomised playlist?
el: Θέλετε μια λίστα ή μια λίστα αναπ/γής τυχαίων;

[ctx: #32102]
en: Show me
el: Δείξε μου

[ctx: #32103]
en: Surprise me
el: Κάνε μου έκπληξη

[ctx: #32104]
en: Select the playlist
el: Επιλογή της λίστας αναπ/γής

[ctx: #32105]
en: Close
el: Κλείσιμο

[ctx: #32106]
en: LazyTV Service is not running.
el: Η Υπηρεσία LazyTV δεν εκτελείται.

[ctx: #32107]
en: Would you like to attempt to start it now?
el: Να γίνει τώρα προσπάθεια έναρξής της;

[ctx: #32108]
en: LazyTV Service has updated. Please restart to apply changes.
el: Η Υπηρεσία LazyTV ενημερώθηκε. Κάνετε επανεκκίνηση για εφαρμογή των αλλαγών.

[ctx: #32109]
en: Would you like to restart it now?
el: Να γίνει επανεκκίνηση τώρα;

[ctx: #32110]
en: LazyTV has updated and this clone is now out of date.
el: Το LazyTV ενημερώθηκε και αυτός ο κλώνος είναι πλέον απαρχαιωμένος.

[ctx: #32111]
en: Would you like to update the clone now?
el: Επιθυμείτε να ενημερώσετε τον κλώνο τώρα;

[ctx: #32112]
en: Never
el: Ποτέ

[ctx: #32113]
en: day
el: ημέρα

[ctx: #32114]
en: days
el: ημέρες

[ctx: #32115]
en: LazyTV is still populating with shows.
el: Το LazyTV ακόμα συμπληρώνεται με σειρές.

[ctx: #32116]
en: Please wait and try again.
el: Δοκιμάστε ξανά αργότερα.

[ctx: #32139]
en: name your clone
el: ονομάστε τον κλώνο σας

[ctx: #32140]
en: An error occurred while creating the clone.
el: Προέκυψε ένα σφάλμα κατά τη δημιουργία του κλώνου.

[ctx: #32141]
en: Operation cancelled.
el: Η διαδικασία ακυρώθηκε.

[ctx: #32142]
en: This script creates a cloned version of the LazyTV user interface.
el: Αυτό το script δημιουργεί μια κλωνοποιημένη έκδοση του περιβάλλοντος εργασίας του LazyTV.

[ctx: #32143]
en: It creates a new folder in your addons directory.
el: Δημιουργεί ένα νέο φάκελο στο φάκελο με τα πρόσθετά σας.

[ctx: #32144]
en: Do you wish to continue?
el: Επιθυμείτε να συνεχίσετε;

[ctx: #32145]
en: That name is in use. Please try another.
el: Αυτό το όνομα χρησιμοποιείται ήδη. Δοκιμάστε άλλο.

[ctx: #32146]
en: Cloning successful.
el: Επιτυχής κλωνοποίηση.

[ctx: #32147]
en: Clone is now ready for use.
el: Ο κλώνος είναι έτοιμος προς χρήση.

[ctx: #32148]
en: An error occurred while updating the clone.
el: Προέκυψε ένα σφάλμα κατά την ενημέρωση του κλώνου.

[ctx: #32149]
en: Update successful.
el: Επιτυχής ενημέρωση.

[ctx: #32160]
en: LazyTV - there are previous unwatched episodes
el: LazyTV - υπάρχουν προηγούμενα μη προβληθέντα επεισόδια

[ctx: #32161]
en: %s (%sx%s) is in your library.
el: Το %s (%sx%s) υπάρχει στη συλλογή σας.

[ctx: #32162]
en: Would you like to watch it now?
el: Θέλετε να το δείτε τώρα;

[ctx: #32163]
en: "Now Playing"
el: "Τώρα Εκτελείται"

[ctx: #32164]
en: LazyTV -the next unwatched episode is in your library.
el: LazyTV - το επόμενο μη προβληθέν επεισόδιο υπάρχει στη συλλογή σας.

[ctx: #32165]
en: No, thank you. (Autoclosing in %s seconds)
el: Όχι, ευχαριστώ. (Αυτόματο κλείσιμο σε %s δευτερόλεπτα)

[ctx: #32166]
en: Yes, start %s %s now.
el: Ναι, έναρξη %s %s τώρα.

[ctx: #32167]
en: LazyTV   (auto-closing in %s seconds)
el: LazyTV (αυτόματο κλείσιμο σε %s δευτερόλεπτα)

[ctx: #32168]
en: %s %s is in your library.
el: Το %s %s υπάρχει στη συλλογή σας.

[ctx: #32169]
en: Would you like to watch it now?
el: Θέλετε να το δείτε τώρα;

[ctx: #32170]
en: Save
el: Αποθήκευση

[ctx: #32171]
en: Select All
el: Επιλογή Όλων

[ctx: #32172]
en: Unselect All
el: Απο-επιλογή Όλων

[ctx: #32173]
en: Database analysis complete
el: Ολοκλήρωση ανάλυσης της βάσης δεδομένων

[ctx: #32180]
en: Choose export location
el: Τοποθεσία εξαγωγής

[ctx: #32181]
en: Some files failed to transfer
el: Αποτυχία μεταφορά κάποιων αρχείων

[ctx: #32182]
en: Would you like to see them?
el: Θέλετε να τα δείτε;

[ctx: #32183]
en: Retrieving file size...
el: Ανάκτηση μεγέθους αρχείου...

[ctx: #32184]
en: File transfer in progress...
el: Μεταφορά αρχείων σε εξέλιξη...

[ctx: #32185]
en: File export completed successfully
el: Ολοκληρώθηκε η εξαγωγή αρχείων

[ctx: #32220]
en: Season
el: Κύκλος

[ctx: #32221]
en: Episode
el: Επεισόδιο

[ctx: #32224]
en: Watched
el: Προβληθέντα
