XBMC Addons - en to de_DE translation catalogue (36 entries)

[ctx: #32001]
en: ETA
de_DE: Verbleibende Zeit

[ctx: #32002]
en: Size
de_DE: Größe

[ctx: #32003]
en: Received
de_DE: Empfangen

[ctx: #32004]
en: Downloading
de_DE: Download läuft

[ctx: #32005]
en: Use Default?
de_DE: Standard verwenden?

[ctx: #32006]
en: Use default path:
de_DE: Standardpfad verwenden:

[ctx: #32007]
en: Or choose a new path?
de_DE: Oder einen neuen Pfad wählen?

[ctx: #32008]
en: Default
de_DE: Standard

[ctx: #32009]
en: New
de_DE: Neu

[ctx: #32010]
en: Select Directory
de_DE: Verzeichnis wählen

[ctx: #32011]
en: Done
de_DE: Fertig

[ctx: #32012]
en: Download Complete
de_DE: Download beendet

[ctx: #32013]
en: Download Failed
de_DE: Download fehlgeschlagen

[ctx: #32014]
en: SD Only
de_DE: Nur SD

[ctx: #32017]
en: Max Streaming Video Quality
de_DE: Max. Videoqualität

[ctx: #32018]
en: Disable DASH Video (Recommended)
de_DE: DASH-Video deaktivieren (Empfohlen)

[ctx: #32019]
en: Main
de_DE: Allgemein

[ctx: #32020]
en: Advanced
de_DE: Erweitert

[ctx: #32021]
en: Use user updated youtube-dl core version
de_DE: Durch Anwender aktualisierte youtube-dl Core-Version verwenden

[ctx: #32022]
en: Update automatically
de_DE: Automatisch aktualisieren

[ctx: #32023]
en: Update now
de_DE: Jetzt aktualisieren

[ctx: #32024]
en: View youtube-dl core info
de_DE: Youtube-dl Core-Info anzeigen

[ctx: #32025]
en: Debug Logging
de_DE: Debug-Logging

[ctx: #32026]
en: Highest Available
de_DE: Höchstverfügbare

[ctx: #32027]
en: Enable youtube-dl verbose logging
de_DE: Protokollierung für youtube-dl aktivieren

[ctx: #32028]
en: Confirm download path
de_DE: Download-Pfad bestätigen

[ctx: #32029]
en: Download path
de_DE: Download-Pfad

[ctx: #32030]
en: Stop Current Download
de_DE: Aktuellen Download stoppen

[ctx: #32031]
en: Stop All Downloads
de_DE: Alle Downloads stoppen

[ctx: #32032]
en: Manage Queue
de_DE: Warteschlange verwalten

[ctx: #32033]
en: Download Currently Playing Video
de_DE: Download spielt gerade Video

[ctx: #32034]
en: Settings
de_DE: Einstellungen

[ctx: #32035]
en: Message
de_DE: Meldung

[ctx: #32036]
en: Failed
de_DE: Fehlgeschlagen

[ctx: #32037]
en: Failed to move to downloads folder - leaving in temp
de_DE: Verschieben in Download-Ordner fehlgeschlagen - verbleibt in temp

[ctx: #32038]
en: Skip Videos Without Audio
de_DE: Videos ohne Audio überspringen
