XBMC-Addons - en to nl translation catalogue (53 entries)

[ctx: #32000]
en: Favourites
nl: Favorieten

[ctx: #32001]
en: Favourite Media
nl: Favoriete media

[ctx: #32002]
en: Next Episodes
nl: Volgende afleveringen

[ctx: #32003]
en: Recommended Movies
nl: Aanbevolen films

[ctx: #32004]
en: Recommended Media
nl: Aanbevolen media

[ctx: #32005]
en: Recent Media
nl: Recent toegevoegde media

[ctx: #32006]
en: Similar Movies
nl: Vergelijkbare films

[ctx: #32007]
en: In progress and Recommended Media
nl: Hervatbare en aanbevolen media

[ctx: #32008]
en: Random Episodes
nl: Willekeurige afleveringen

[ctx: #32009]
en: Recommended Episodes
nl: Aanbevolen afleveringen

[ctx: #32010]
en: In progress and recommended Episodes
nl: Hervatbare en aanbevolen afleveringen

[ctx: #32011]
en: In progress Media
nl: Hervatbare media

[ctx: #32012]
en: Recently added songs
nl: Recent toegevoegde liedjes

[ctx: #32013]
en: Recently played songs
nl: Recent afgespeelde liedjes

[ctx: #32014]
en: Similar TV Shows
nl: Vergelijkbare TV series

[ctx: #32015]
en: Recommended albums
nl: Aanbevolen albums

[ctx: #32016]
en: Recommended songs
nl: Aanbevolen liedjes

[ctx: #32017]
en: PVR Channel groups
nl: PVR Kanaalgroepen

[ctx: #32018]
en: Recent recordings
nl: Recente opnames

[ctx: #32019]
en: Next unwatched recordings
nl: Volgende onbekeken opnames

[ctx: #32020]
en: TV Channels
nl: TV kanalen

[ctx: #32021]
en: Timers
nl: Ingeplande opnames

[ctx: #32022]
en: Similar Media
nl: Vergelijkbare media

[ctx: #32024]
en: Enable artwork lookups
nl: Artwork opzoeken

[ctx: #32025]
en: Show specials in episode widgets
nl: Toon specials in widgets voor afleveringen

[ctx: #32026]
en: Browse albums instead of playing for album widgets
nl: Album bladeren in plaats van afspelen voor album widgets

[ctx: #32027]
en: In-progress episodes
nl: Hervatbare afleveringen

[ctx: #32028]
en: In-progress movies
nl: Hervatbare films

[ctx: #32029]
en: In-progress and recommended movies
nl: Hervatbare en aanbevolen films

[ctx: #32030]
en: TV Channels (with artwork)
nl: TV kanalen (met artwork)

[ctx: #32031]
en: Next unwatched recordings (reversed)
nl: Volgende onbekeken opnames (omgekeerde volgorde)

[ctx: #32032]
en: In-progress and random movies
nl: Hervatbare en willekeurige films

[ctx: #32033]
en: Random albums
nl: Willekeurige albums

[ctx: #32034]
en: Random songs
nl: Willekeurige liedjes

[ctx: #32035]
en: Hide watched items in video widgets
nl: Verberg bekeken items in video widgets

[ctx: #32036]
en: Only use in-progress shows in next episodes widget
nl: Toon alleen volgende afleveringen voor TV series die ik al bekijk

[ctx: #32037]
en: Recommended Tv Shows
nl: Aanbevolen TV series

[ctx: #32038]
en: Recently added movies
nl: Recent toegevoegde films

[ctx: #32039]
en: Recently added episodes
nl: Recent toegevoegde afleveringen

[ctx: #32040]
en: Recently added musicvideos
nl: Recent toegevoegde muziekvideo's

[ctx: #32041]
en: Random Tv Shows
nl: Willekeurige TV series

[ctx: #32042]
en: Unaired episodes
nl: Nog niet uitgezonden afleveringen

[ctx: #32043]
en: Next airing episodes
nl: Binnenkort uitgezonden afleveringen

[ctx: #32044]
en: In progress TV shows
nl: Bekeken Tv series

[ctx: #32045]
en: Recently added TV shows
nl: Recent toegevoegde Tv series

[ctx: #32046]
en: IMDB Top 250 movies in library
nl: IMDB Top 250 Films in de bibliotheek

[ctx: #32047]
en: IMDB Top 250 Tv shows in library
nl: IMDB Top 250 TV series in de bibliotheek

[ctx: #32048]
en: Random movies
nl: Willekeurige films

[ctx: #32049]
en: In progress and random Episodes
nl: Hervatbare en willekeurige afleveringen

[ctx: #32050]
en: Group items in recent episodes widget
nl: Groupeer items in recente afleveringen widget

[ctx: #32051]
en: Browse TV Show
nl: Blader TV serie

[ctx: #32052]
en: Browse Season
nl: Blader seizoen

[ctx: #32053]
en: Default number of items to show in widget
nl: Standaard aantal items die getoond worden in widgets
