KODI Skins - en to fi_FI translation catalogue (129 entries)

[ctx: #31001]
en: View Options
fi_FI: Näytä valinnat

[ctx: #31004]
en: Debug
fi_FI: Vianetsintä

[ctx: #31005]
en: Enable auto scrolling for text that does not fit on-screen
fi_FI: Käytä automaattista vieritystä, jos teksti ei mahdu ruutuun

[ctx: #31006]
en: Shorter delay before auto scrolling
fi_FI: Lyhyempi viive ennen automaattista vieritystä

[ctx: #31007]
en: ON
fi_FI: PÄÄLLÄ

[ctx: #31009]
en: Browser
fi_FI: Selain

[ctx: #31012]
en: Increase Star Rating
fi_FI: Korota arvosanaa

[ctx: #31013]
en: Select Weather icons
fi_FI: Valitse sääkuvakkeet

[ctx: #31014]
en: Select Weather fanart
fi_FI: Valitse sääfanitaide

[ctx: #31015]
en: Select Studio Logo icons
fi_FI: Valitse studiokuvakkeet

[ctx: #31016]
en: Select Record Label icons
fi_FI: Valitse levy-yhtiöiden kuvakkeet

[ctx: #31017]
en: Select Language Flag icons
fi_FI: Valitse kielten kuvakkeet

[ctx: #31018]
en: Show User Rating instead of scraped Rating in Media Flag
fi_FI: Näytä oma arvosana ladatun arvosanan sijaan

[ctx: #31021]
en: Decrease Star Rating
fi_FI: Laske arvosanaa

[ctx: #31031]
en: Hide Movie Watched Status
fi_FI: Piilota elokuvien katsomistilat

[ctx: #31032]
en: Hide TV Watched Status
fi_FI: Piilota tv-sarjojen katsomistilat

[ctx: #31033]
en: Hide Background Fanart
fi_FI: Piilota taustan fanitaide

[ctx: #31118]
en: Filemanager
fi_FI: Tiedostonhallinta

[ctx: #31133]
en: Mute
fi_FI: Mykistys

[ctx: #31136]
en: Video Info
fi_FI: Videotiedot

[ctx: #31137]
en: Audio Info
fi_FI: Äänitiedot

[ctx: #31138]
en: System Info
fi_FI: Järjestelmätiedot

[ctx: #31139]
en: Video decoder
fi_FI: Videon purkutapa

[ctx: #31140]
en: Pixel format
fi_FI: Pikselimuoto

[ctx: #31141]
en: Audio channels
fi_FI: Äänikanavat

[ctx: #31142]
en: CPU used
fi_FI: Suoritinkäyttö

[ctx: #31143]
en: Memory used
fi_FI: Muistinkäyttö

[ctx: #31159]
en: ffx2
fi_FI: Eteenx2

[ctx: #31160]
en: ffx4
fi_FI: Eteenx4

[ctx: #31161]
en: ffx8
fi_FI: Eteenx8

[ctx: #31162]
en: ffx16
fi_FI: Eteenx16

[ctx: #31163]
en: ffx32
fi_FI: Eteenx32

[ctx: #31164]
en: rwx2
fi_FI: Taaksex2

[ctx: #31165]
en: rwx4
fi_FI: Taaksex4

[ctx: #31166]
en: rwx8
fi_FI: Taaksex8

[ctx: #31167]
en: rwx16
fi_FI: Taaksex16

[ctx: #31168]
en: rwx32
fi_FI: Taaksex32

[ctx: #31183]
en: Viewtype
fi_FI: Näyttötyyppi

[ctx: #31207]
en: Current
fi_FI: Nykyinen

[ctx: #31244]
en: Playing
fi_FI: Toistaa

[ctx: #31250]
en: Current Selected
fi_FI: Nyt valittuna

[ctx: #31251]
en: Current Playlist
fi_FI: Nykyinen toistolista

[ctx: #31271]
en: Favourite
fi_FI: Suosikki

[ctx: #31275]
en: Multi Image
fi_FI: Vaihtuva kuva

[ctx: #31277]
en: Item
fi_FI: Kohdetta

[ctx: #31278]
en: Open Playlist
fi_FI: Avaa toistolista

[ctx: #31279]
en: Save Playlist
fi_FI: Tallenna toistolista

[ctx: #31280]
en: Close Playlist
fi_FI: Sulje toistolista

[ctx: #31281]
en: Items
fi_FI: Kohdetta

[ctx: #31282]
en: Poster Wrap
fi_FI: Julistekierto

[ctx: #31284]
en: Single Image
fi_FI: Yksittäinen kuva

[ctx: #31285]
en: List
fi_FI: Lista

[ctx: #31286]
en: Banner
fi_FI: Banneri

[ctx: #31289]
en: Files
fi_FI: Tiedostot

[ctx: #31291]
en: Landscape
fi_FI: Vaakakuva

[ctx: #31293]
en: Picture Grid
fi_FI: Kuvaruudukko

[ctx: #31298]
en: Panel Square
fi_FI: Neliöpaneeli

[ctx: #31313]
en: Movie Set
fi_FI: Elokuvaryhmä

[ctx: #31330]
en: Scripts/Extras
fi_FI: Skriptit/Ekstrat

[ctx: #31332]
en: Enable Extra Fanart
fi_FI: Ota Käyttöön Extra Fanitaide

[ctx: #31334]
en: Trailers
fi_FI: Esittelyt

[ctx: #31336]
en: Enable Kiosk mode
fi_FI: Käytä kioskitilaa

[ctx: #31401]
en: Hide Clock
fi_FI: Piilota kello

[ctx: #31403]
en: Hide Media Flags
fi_FI: Piilota mediakuvakkeet

[ctx: #31404]
en: Hide Rating and Studio Flags
fi_FI: Piilota arvosanat ja elokuvastudiot

[ctx: #31405]
en: Hide Movie Taglines
fi_FI: Piilota elokuvien iskulauseet

[ctx: #31407]
en: *Press UP for full cast and photos*
fi_FI: *Paina YLÖS nähdäksesi kaikki näyttelijätiedot*

[ctx: #31411]
en: *Press DOWN to exit*
fi_FI: *Paina ALAS poistuaksesi*

[ctx: #31412]
en: *Press UP to select a profile*
fi_FI: *Paina YLÖS valitaksesi profiilin*

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
fi_FI: Paikallisia tekstityksiä saatavilla

[ctx: #31414]
en: Gallery
fi_FI: Galleria

[ctx: #31415]
en: Square
fi_FI: Neliö

[ctx: #31418]
en: Hide all
fi_FI: Piilota kaikki

[ctx: #31419]
en: Music Settings
fi_FI: Musiikkiasetukset

[ctx: #31420]
en: Video Settings
fi_FI: Videoasetukset

[ctx: #31423]
en: Author
fi_FI: Tehnyt

[ctx: #31424]
en: Poster & Fanart
fi_FI: Juliste & fanitaide

[ctx: #31427]
en: Next Episode
fi_FI: Seuraava jakso

[ctx: #31428]
en: TV Guide
fi_FI: Ohjelmaopas

[ctx: #31430]
en: Poster Wrap Large
fi_FI: Iso julistekierto

[ctx: #31431]
en: Click to reset Metropolis to defaults
fi_FI: Valitse palauttaaksesi Metropolisin oletusasetukset

[ctx: #31437]
en: Enable TV Tunes script
fi_FI: Käytä TV Tunes -skriptiä

[ctx: #31438]
en: Recent
fi_FI: Viimeisin

[ctx: #31439]
en: Banner & Poster
fi_FI: Banneri & juliste

[ctx: #31440]
en: View Types
fi_FI: Näkymät

[ctx: #31441]
en: Hide
fi_FI: Piilota

[ctx: #31442]
en: Banner & Fanart
fi_FI: Banneri & fanitaide

[ctx: #31444]
en: Auto Login
fi_FI: Automaattinen kirjautuminen

[ctx: #31445]
en: Picture Settings
fi_FI: Kuva-asetukset

[ctx: #31446]
en: Fullscreen
fi_FI: Koko näyttö

[ctx: #31447]
en: Use Realistic Weather Icons
fi_FI: Käytä realistisia sääkuvakkeita

[ctx: #31450]
en:  - changing the options below requires a restart -
fi_FI: - asetusten muuttaminen vaatii uudelleenkäynnistyksen -

[ctx: #31451]
en: Recommended
fi_FI: Suositellut

[ctx: #31453]
en: Show Date instead of Day of Week
fi_FI: Näytä päivämäärä viikonpäivän sijaan

[ctx: #31457]
en: Shortcuts
fi_FI: Pikakuvakkeet

[ctx: #31458]
en: Set Timer
fi_FI: Aseta ajastin

[ctx: #31459]
en: Cancel Timer
fi_FI: Peruuta ajastin

[ctx: #31460]
en: Games
fi_FI: Pelit

[ctx: #31461]
en: Games Tall
fi_FI: Pelit korkea

[ctx: #31462]
en: Games Square
fi_FI: Pelit neliö

[ctx: #31463]
en: Games Wide
fi_FI: Pelit leveä

[ctx: #31465]
en: Clean Library
fi_FI: Puhdista kirjasto

[ctx: #31469]
en: Appearance
fi_FI: Käyttöliittymä

[ctx: #31471]
en: Show Status
fi_FI: Näytä tila

[ctx: #31472]
en: Ended
fi_FI: Päättyi

[ctx: #31480]
en: Show IMDb Ranking Media Flag
fi_FI: Näytä IMDb:n sijoituskuvake

[ctx: #31481]
en: Show Votes instead of Top250 always
fi_FI: Näytä aina äänten määrä Top250:n sijaan

[ctx: #31482]
en: Install
fi_FI: Asenna

[ctx: #31484]
en: Order
fi_FI: Järjestys

[ctx: #31601]
en: Live TV
fi_FI: Tv-lähetys

[ctx: #31602]
en: Live Radio
fi_FI: Radio

[ctx: #31605]
en: Add Group
fi_FI: Lisää ryhmä

[ctx: #31606]
en: Rename Group
fi_FI: Muuta ryhmän nimeä

[ctx: #31607]
en: Delete Group
fi_FI: Poista ryhmä

[ctx: #31608]
en: Hidden Channels
fi_FI: Piilotetut kanavat

[ctx: #31610]
en: Scheduled Time
fi_FI: Kellonaika

[ctx: #31700]
en: 7 Day Forecast
fi_FI: 7 päivän ennuste

[ctx: #31701]
en: 12 Hour Forecast
fi_FI: 12 tunnin ennuste

[ctx: #31702]
en: 36 Hour Forecast
fi_FI: 36 tunnin ennuste

[ctx: #31703]
en: Pressure
fi_FI: Ilmanpaine

[ctx: #31704]
en: Clouds
fi_FI: pilvistä

[ctx: #31706]
en: Maximum
fi_FI: Maksimi

[ctx: #31707]
en: Minimum
fi_FI: Minimi

[ctx: #31708]
en: Moon Phase
fi_FI: Kuun vaihe

[ctx: #31709]
en: Precipitation
fi_FI: Sademäärä

[ctx: #31711]
en: Show weather forecast on home screen
fi_FI: Näytä sääennuste päävalikossa

[ctx: #31715]
en: Icon
fi_FI: Kuvake

[ctx: #31716]
en: Wallpaper
fi_FI: Taustakuva

[ctx: #31717]
en: Precip
fi_FI: Sadem.
